10.11.20

Mondo osaleb 1. detsembri annetamistalgutel

1. detsembril toimuvad Eestis teistkordselt annetamistalgud. Sel päeval võtavad kümned vabaühendused ette erinevaid tegevusi, et koguda annetusi ühiskondlike probleemide lahendamiseks ning kutsuda inimesi üles endale olulist valdkonda toetama.

Veebilehelt www.annetamistalgud.ee leiab talgukaardi, kuhu lisanduvad novembri jooksul kõik üle Eesti toimuvad talgud. Annetajad saavad valida talgukaardilt organisatsiooni või mitu, keda jõukohaste vahenditega toetada.

MTÜ Mondo kutsub annetamistalgute raames toetama Gruusias asuvat naiste varjupaika. Koduvägivald on suur probleem nii Eestis kui Gruusias. Gruusias on aga naiste võimalus vägivaldsest kodust lahkuda ning saada varjupaigateenust, tunduvalt väiksem kui Eestis. Mondo partner Merkuri on rajanud Abhaasia piiri lähistel asuva Samegrelo piirkonna ainsa naiste varjupaiga. Varjupaigal puudub riiklik rahastus, omavalitsus toetab vaid 10% eelarvest. Varjupaiga käigus hoidmiseks on vaja tagada tugipersonali teenused, varustada varjupaika toidu, ravimite, esmatarbekaupade ja hügieenitarvetega, samuti katta kommunaalkulud.

Annetust saab teha ostes Mondo heateokingituse “Padi Gruusia naiste varupaigale” või tehes ülekande MTÜ Mondo annetuskontole SEB pangas EE491010220099409013, selgituseks “Padi Gruusiasse”.

Annetatud padjad kuhjame kokku maailma esimeseks ja suurimaks virtuaalseks padjahunnikuks. Ühe hea ja pehme virtuaalse padja kõrguseks loeme 10 sentimeetrit ning minimaalselt loodame kokku saada keskmise eesti naise kõrguse kuhja (169cm).

Annetamistalgutega ühineb taas ka Swedbanki ja Heateo Sihtasutuse loodud annetuskeskkond “Ma armastan aidata“, kuhu on koondunud enam kui 50 heategevusorganisatsiooni. Mida rohkem inimesed 1. detsembril annetuskeskkonnas annetavad, seda rohkem panustab ka Swedbank: 10 000 euro täitumisel lisab pank 10 000 eurot, 20 000 puhul 20 000 ning 30 000 ja enama puhul 30 000 eurot. Sel moel soovib Swedbank innustada inimesi annetama ja aidata omalt poolt kasvatada tehtud annetuste mõju.

Annetamistalguid veab eest Vabaühenduste Liit koostöös Vabariigi Presidendi Kantselei ja maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga. Sarnane algatus on saavutanud rahvusvahelise menu Giving Tuesday nime all. 1. detsembril ja selle vahetus ümbruses korraldatakse üle maailma kampaaniaid ning üritusi, et leida uusi annetajaid, tugevdada sidet olemasolevatega ning edendada annetamiskultuuri laiemalt.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo lõi Ukraina sisepõgenikele talveks paremad majutustingimused

26.03.24

Mondo renoveeris ja pakkus talvitumisabi kümnele majutuskeskusele Ida-Ukrainas, kus elavad sajad kodudest lahkuma sunnitud sisepõgenikud. Turvalised ja soojad keskused aitavad neil talve üle elada ning loovad paremad eeldused toimetulekuks. Toeta Mondo kaudu Ukrainat annetusega siin või ulata abikäsi Ukrainale heateokingitusena. Liudmyla Ivanivna on viimased aasta aega elanud Harkivi majutuskeskuse toas number 403. “See ei olnud
LOE EDASI
VAATA KÕIKI