13.05.23

Mondo pälvis õiglase kaubanduse tunnustuse

Eestis tähistatakse õiglase kaubanduse päeva esmakordselt Fairdtrade@Work tunnustusega. Mondo pälvis tunnustuse koos viie Eesti ja kolme Läti-Leedu organisatsiooniga.

Fairtrade@Work rahvusvaheline tunnustus on ettevõtetele, organisatsioonidele ja tiimidele, kes on valinud oma kohvinurgas juua õiglase kaubanduse e. Fairtrade märgisega kohvi. Õiglase kohvi pakkumisega toetatavad meie töökohad kohvi kasvatavat väikefarmerit ja seisavad tarneahela teises otsas laste- ja inimõiguste, keskkonnakaitse, õiglaste sissetulekute ja eetilisema kaubanduse eest.

„Aina enam ootavad töötajad, kliendid ja koostööpartnerid tööandjatelt jätkusuutlikkust ja vastutustundlikkust. Nii sotsiaalne kui keskkonnaalane hoolsus räägib töötajate värbamisel ja koostööpartnerite leidmisel ettevõtte kasuks ning lisab ka meeskonnale tööalast rahulolutunnet. Maailmas juuakse miljoneid tasse kohvi just töö ajal, seega on töökohtadel väga suur mõju muutuse loomisel“, ütleb Jana Jesmin, Fairtrade kliendisuhete juht Baltikumis.

„Meil on maiustuste järel just kohv, tee ja kakao enim müüv Õiglane kaubagrupp. 2022 aastal oli Eestis saadaval 814 erinevat Fairtrade märgisega toodet. Võrreldes 2021 aastaga on meil saadaolevate toodete kogus kasvanud 29%. Maailmas on aga saada üle 37 000 Fairtrade toote ja 63% Õiglasest kohvist on ka mahe-märgisega“, lisab Jana Jesmin.

Vaata tunnustuse pälvinuid organisatsioone ja lisainfot Fairtrade Eesti veebilehelt.

Baltikumis juhib Fairtrade tööd Soome õiglase kaubanduse organisatsioon Fairtrade Finland. Soomes on Õiglaseid töökohti juba üle 250, maailmas ligi 2000. Fairtrade on maailma tunnustatuim ja usaldatuim jätkusuutlikkuse ja vastutustundlikkuse märgis ning vastav sertifitseerimise ja litsenseerimise süsteem eelkõige Aafrika, Aasia ja Ladina-Ameerika väikefarmerite toetuseks. Just sealt tulevad meile kohv, tee, kakao, troopilised puuviljad, puuvilll, kuiv- ja maitseined, lilled ja ka kuld.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo taastas Ukrainas kaks koolimaja

01.12.23

Lisaks koolimajade taastamisele Mõkolaivis ja Zaporižžja oblastis osalesid mõlema kooli õpetajad koolitustel vaimse tervise toetamise ja digiõppe teemadel.  Sõda on andnud tõsiseid lööke haridusele Ukrainas – 2022 aasta lõpu seisuga on pommitamised kahjustanud 2619 haridusasutust, millest 406 on täielikult hävitatud. Lisaks sellele alustas 2022. aasta septembris vaid kolmandik Ukraina koolidest kontaktõpet, kuna riigi sõjaaja seaduste
LOE EDASI
VAATA KÕIKI