29.03.21

Mondo tiimil on uus liige

Aprillis alustab Mondos tööd õiglase kaubanduse müügi- ja ärisuhete spetsialist Jana Jesmin, kes aitab kasvatada õiglase kaubanduse levikut ettevõtetes. Jana töö keskendub sellele, et et Eesti ettevõtted teaksid, miks ja kuidas taotleda ning kasutada õiglase kaubanduse (Fairtrade) märgist, poeketid ja poed võtaksid müüki Fairtrade märgisega tooteid ning kasutaksid Fairtrade märgisega toorainet omamärgitoodete valmistamisel, hulgimüüjad võtaksid oma valikusse Fairtrade märgisega tooteid ning hotellid ja toitlustusasutused kasutaksid ja müüksid nimetatud märgisega tooteid. Jana töötab Mondo vastutustundliku tarbimise tiimis koos Kristina Männiga ja käsikäes Soomes paikneva Fairtrade Finland organisatsiooniga.

Jana on juhtinud müüki, kaubandust, tootmist ja teenindust ning olnud tegev hotellinduses, laevanduses, transpordis ja toitlustuses. Ta on olnud mitme ettevõtte alustava tiimi liige (Swissôtel Tallinn, Cinamon Kino Tallinn), juhtinud Eesti vanimat seni toimivat kohvikut ja martsipani muuseumituba vanalinnas (Maiasmokk). Oma paralleelsel töökohal, ajaloolises ja keskkonnasõbralikus väikehotellis Kalamajas (Economy Hotell), vastutab ta muuhulgas ka rahvusvahelise ökotunnuse Roheline Võti (Green Key) standardite täitmise ja keskkonnateadlikkuse arendamise eest. Pea 20 aastat on Jana olnud Jazzkaare vabatahtlike tiimi liige.

Õiglase kaubanduse eesmärk on vaesuse vähendamine kaubanduse abil, tagades arenguriikide tootjatele õiglased hinnad ning talunikele ja töölistele mõistlikud töötingimused ja jätkusuutlik tulevik. Sellist kaubandusmeetodit rakendatakse toorainele ja kaupadele, mis on pärit arenguriikidest, kuid mida tarbitakse enamjaolt arenenud maades – kohv, tee, suhkur, kakao, troopilised puuviljad, šokolaad, puuvill, riis, kinoa jms. Õiglase kaubanduse tuntuim märgis on Fairtrade, mis on loonud 1,7 miljonile talunikule ja töölisele õiglased tootmis- ja töötingimused. 

Fairtrade märgisega tooted on Eestis olemas aastast 2007. Aastast 2013 koordineerib õiglase kaubanduse alast tegevust Eestis MTÜ Mondo, vedades projekte, liites õiglase kaubanduse sõpru ning tähistades õiglase kaubanduse nädalat oktoobris ja päeva mais.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Üle poole Ukraina gümnaasiumiõpilastest ja koolide töötajatest kogeb madalat vaimset heaolu 

20.12.24

Kõige enam on enda vaimset heaolu madalaks hinnanud gümnaasiumiõpilased ja aineõpetajad, kes on ka klassijuhataja rollis. Nii selgus Mondo ja Eesti haridusidu Clanbeat kaardistusest Ukraina keskossa jääva Žõtomõri oblasti 25 koolis sellel sügisel. Nelja kuu jooksul toimunud heaolu hindamine ja sellele järgneva toe pakkumine on teadaolevalt esimene omasugune põhjalik lahendus sõjast mõjutatud piirkonna kooliperede vaimse
LOE EDASI
VAATA KÕIKI