26.04.23

Mondo toetab Ukraina lapsi Eestis kunstiteraapia töötubadega

Ukraina juurtega Eesti kunstniku Jarõna Ilo kunstiteraapia töötubades on käesoleval õppeaastal osalenud 214 Ukraina õpilast üle Eesti.

24 töötoast viimased toimusid Tallinna Ühisgümnaasiumi 2. klassi õpilastele. Õpetaja Nadiia Zhavoronkova sõnul on tema õpilased õppimisega Eesti koolis suures plaanis edukalt kohanenud. Suurimaks väljakutseks on olnud keelebarjäär ning vaimse tervise mured. Viimased puudutavad kõige rohkem neid õpilasi, kes tulid Ida-Ukrainast, näiteks Mariupolist.

Nadiia sõnul annab kool endast parima, et Ukraina õpilaste vaimset tervist toetada, kuid teema vajab jätkuvalt tähelepanu. Tänaseks on koolipsühholoog kaardistanud Ukraina õpilaste vaimse tervise seisu. Lisaks võimaldab kool õpilastele osalemist kultuuri- ning spordisündmustel, mis aitavad kohaneda ja läbielatud raskustelt tähelepanu mujale viia.

Kunstiteraapilise töötuba on Nadiia hinnangul suurepärane võimalus õpilastele oma emotsioone välja elada ning neid koos juhendajaga analüüsida. Õpetaja avaldas lootust, et tema õpilased saavad võimaluse osaleda kunstiterapeutilises tegevuses ka hiljem, sest pikaajaline sekkumine on mõjusam.

Mondo tänab Jarõna Ilo ja tema assistenti Riia Leedmaad töötubade eduka elluviimise ning tõhusa koostöö eest!

Projekti toetas Estonian Centre for International Development – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo otsib sotsiaalmeedia spetsialisti

23.05.24

Mondo otsib oma tiimi  sotsiaalmeedia spetsialisti, kelle peamiseks ülesandeks on Mondo sotsiaalmeedia kanalite haldamine ning sõnumite seadmine, et lood meie partnerkogukondadest jõuaksid laiema avalikkuseni. Sinu ülesandeks on luua ja toimetada sisu, analüüsida sotsiaalmeedia köögipoole andmeid ja suunata ning korraldada nende põhjal oma tööd. Samuti ootame vajadusel kaasamõtlemist ja panuse andmist Mondo kommunikatsioonitegevustes laiemalt ning kommunikatsioonijuhi
LOE EDASI
VAATA KÕIKI