26.04.23

Mondo toetab Ukraina lapsi Eestis kunstiteraapia töötubadega

Ukraina juurtega Eesti kunstniku Jarõna Ilo kunstiteraapia töötubades on käesoleval õppeaastal osalenud 214 Ukraina õpilast üle Eesti.

24 töötoast viimased toimusid Tallinna Ühisgümnaasiumi 2. klassi õpilastele. Õpetaja Nadiia Zhavoronkova sõnul on tema õpilased õppimisega Eesti koolis suures plaanis edukalt kohanenud. Suurimaks väljakutseks on olnud keelebarjäär ning vaimse tervise mured. Viimased puudutavad kõige rohkem neid õpilasi, kes tulid Ida-Ukrainast, näiteks Mariupolist.

Nadiia sõnul annab kool endast parima, et Ukraina õpilaste vaimset tervist toetada, kuid teema vajab jätkuvalt tähelepanu. Tänaseks on koolipsühholoog kaardistanud Ukraina õpilaste vaimse tervise seisu. Lisaks võimaldab kool õpilastele osalemist kultuuri- ning spordisündmustel, mis aitavad kohaneda ja läbielatud raskustelt tähelepanu mujale viia.

Kunstiteraapilise töötuba on Nadiia hinnangul suurepärane võimalus õpilastele oma emotsioone välja elada ning neid koos juhendajaga analüüsida. Õpetaja avaldas lootust, et tema õpilased saavad võimaluse osaleda kunstiterapeutilises tegevuses ka hiljem, sest pikaajaline sekkumine on mõjusam.

Mondo tänab Jarõna Ilo ja tema assistenti Riia Leedmaad töötubade eduka elluviimise ning tõhusa koostöö eest!

Projekti toetas Estonian Centre for International Development – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo taastas Ukrainas kaks koolimaja

01.12.23

Lisaks koolimajade taastamisele Mõkolaivis ja Zaporižžja oblastis osalesid mõlema kooli õpetajad koolitustel vaimse tervise toetamise ja digiõppe teemadel.  Sõda on andnud tõsiseid lööke haridusele Ukrainas – 2022 aasta lõpu seisuga on pommitamised kahjustanud 2619 haridusasutust, millest 406 on täielikult hävitatud. Lisaks sellele alustas 2022. aasta septembris vaid kolmandik Ukraina koolidest kontaktõpet, kuna riigi sõjaaja seaduste
LOE EDASI
VAATA KÕIKI