25.07.22

Mondo võtab Arvamusfestivalil fookusesse Ukraina pikema vaate

Mondo korraldab 12. augustil kell 18 Arvamusfestivali raames Paide Keskväljaku laval arutelu “Vaade Ukrainast: mis saab edasi?”. Arutelule järgneb kell 20 Ukraina teemaline õhtu, kus saab kuulata Ukraina muusikat ning nautida autentseid suupisteid.

Eestis on visiidil Mondo pikaaegse Ukraina partneri Vostok SOSi humanitaarabi töötajad ja Eesti suursaadik Ukrainas, kes avavad aruteluringis, millist abi on vaja hetkel ja millist pikemas perspektiivis. Vestluses osalevad Yulia Krasilnykova (Vostok SOS juht), Oksana Kuiantseva (Vostok SOS haridusekspert), Kaimo Kuusk (Eesti suursaadik Ukrainas) ja Veronika Svištš (Mondo Ukraina suuna juht). Vestlust juhib Jevgeni Ossinovski. Arutelu toimub vene keeles sünkroontõlkega eesti keelde.

“Vostok SOS on Ukrainas tegutsenud järjepidevalt juba kaheksa aastat, sõja algusest alates. Arvamusfestivalile Eestisse tulevad just need, kes on sõja ajal Ukrainas kohapeal inimesi aidanud. Meil on hea võimalus otse küsida ja kuulda vahetult nende kogemust. Arutelu annab kindlasti ideid, millist abi Ukrainal täna ja edaspidi päriselt vajab,” sõnas Mondo Ukraina suuna juht Veronika Svištš.

“Korraldasime viie aasta eest Severodonetskis esimest korda Arvamusfestivali just Paide festivali eeskujul. Sellest alates on demokraatiat edendavad festivalid olnud Luhanski regioonis kindel traditsioon. Enne täieulatuslikku invasiooni tõid meie üritused kokku sadu aktiviste ja näeme selle olulisust eriti just täna. On väga tähtis, et meil on ruum avatud aruteludeks, mis ühendavad Ukraina kodanikuühiskonda. Meie jaoks on oluline osaleda Arvamusfestivalil Eestis, saada uusi ideid ning rakendada neid Ukrainas ühiskonna ühendamiseks ja võidu saavutamiseks,” ütles Vostok SOSi juht Yulia Krasilnykova.

Arutelule järgneb kl 20 Mondo Ukraina õhtu kohvikus Tainas Catering, Keskväljak 10. Õhtu on pühendatud Ukraina partneritele ja külalistele. Kuulata saab Ukraina muusikat ning proovida Ukraina suupisteid ja jooke. Õhtu raames astub lavale Ukraina muusikaline kooslus ARTISICHS – Jarina, Marichka ja Nadja, kellega ühineb “Ukraine hääl 2016” võitja Vitalina Musiyenko.

Tervitusjook ja suupisted on kõigile tasuta. Kohapeal saab annetada Mondo Ukraina tegevuste toetuseks.

Ürituste info Facebookis:

https://www.facebook.com/events/5672230709454091/

https://www.facebook.com/events/601379014832379

Arutelu “Vaade Ukrainast: mis saab edasi?” toimumist toetab Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus – ESTDEV. 

Mondo on Ida-Ukrainas töötanud aastast 2014 nii haridus- kui humanitaarabi valdkonnas toetades muuhulgas arvamusfestivalide toimumist Ukrainas. Ukraina teemaline arutelu ning õhtu on osa Arvamusfestivali programmist ning ühtlasi Mondo 15 ürituste sarjast, mis leiavad aset vahemikus august-november 2022. 

 

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo toetab põgenikke mitmekülgselt nii Eestis kui partnerriikides

19.06.24

Tänasel rahvusvahelisel pagulaspäeval kutsume üles toetama neid, kes on pidanud põgenema oma kodust vägivalla või tagakiusamise eest.  ÜRO pagulasameti värske raporti järgi on nende inimeste arv kümne aastaga kahekordistunud, ulatudes tänavu 120 miljonini. Kusjuures 40% neist on lapsed ja noored, kelle jaoks see tähendab tihti ka haridustee katkemist. Põgenike arvu kasvatavad nii uued konfliktid kui
LOE EDASI
VAATA KÕIKI