16.11.23

Mondo uus näitus toob fookusesse kliimaõigluse ja võimalikud lahendused 

Fotonäitus “Meil on ainult üks planeet” jutustab kliimamuutustega kohanemise lood Mondo partnerkogukondadest ning pakub lahendusi, mida inimesed nii Birmas, Keenias kui Afganistanis on selleks kasutanud. Näitus on avatud aasta lõpuni Telliskivi Loomelinnaku hoovis Kolme puu galeriis ning selle külastamine on tasuta. 

“Meie kogukonnad Lääne- ja Ida-Aafrikas ning Aasias puutuvad kahjuks juba praegu kokku kliimamuutuste laastavate mõjudega. Näiteks muudatused aastaaegade vaheldumises muudavad keeruliseks põllumajandustegevuse, mis on sageli nendes piirkondades perede põhiliseks sissetulekuallikaks. Kohalikud kogukonnad on kliimamuutuste mõjudega toime tulemisel leidlikud, olgu selleks siis traditsioonilised lahendused nagu säästlikud savist pliidid või kõrgtehnoloogilised vahendid, näiteks päikesepaneelid. Fakt on see, et meie ökoloogiline jalajälg Eestis on keskmise Keenia elaniku jalajäljest ligi 40 korda suurem, seega peame lisaks kogukondade toetamisele keskenduma ka enda emissioonide drastilisele vähendamisele.” ütles Mondo maailmahariduse ekspert Mari Jõgiste. 

Näitusega tähistab Mondo ühtlasi oma 16. sünnipäeva, andes ülevaate Mondo keskkonnaprogrammi tegevustest läbi aastate. Muuhulgas jutustavad fotod loo Mondo sõpruskoolidest, kus Eesti õpilased uurisid kliimamuutuste mõjusid koos õpilastega Afganistanist, Ukrainast, Ugandast, Ghanast ja Keeniast. Näituselt leiab ka nutikaid lahendusi, mida kasutada pagulaslaagrites Jordaanias või Keenias, et elutingimusi keskkonnasõbralikult parendada. 

“Kolme puu galerii eesmärk on tuua sõna otseses mõttes inimeste käiguteele ja silma alla ühiskondlikult, sotsiaalselt, ka poliitiliselt põletavaid probleeme meie ümber ja meist kaugemal. Mondo tegeleb igapäevaselt kõiki maakera elanikke puudutavate oluliste teemadega. Kuigi kliimast ja planeedi hoidmisest räägitakse palju ja pidevalt, saab näituselt koos visuaalsete jutustustega kindlasti uusi teadmisi”, ütles Telliskivi Loomelinnaku sisujuht Bianka Soe.

16. detsembril toimuval Telliskivi Loomelinnaku Jõuluturul toimuvad ka näituse tuurid koos Maailmakooli eksperdi Mari Jõgistega. Pärast ühist jalutuskäiku Kolme puu galeriis suundub tuur Mondosse, kus saab mängida koos Kliimakooli kaardimängu, juua teed ja süüa küpsiseid. Avatud on ka Mondo sotsiaalse ettevõtluse pood. 

Kliimakool on Mondo ja Rootsi teadlaste loodud kaardimäng, mis avab mänguliselt meie igapäevategevuste jalajälge. Üks mänguring võtab aega umbes 15 minutit ning seda saadavad põnevad vestlused.

Näitus loodi projekti “Maailmaharidus – teadlik tegutsemine õiglase, kestliku ja rahumeelse ühiskonna nimel” raames, mida rahastab ESTDEV – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö keskus.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo otsib sotsiaalmeedia spetsialisti

23.05.24

Mondo otsib oma tiimi  sotsiaalmeedia spetsialisti, kelle peamiseks ülesandeks on Mondo sotsiaalmeedia kanalite haldamine ning sõnumite seadmine, et lood meie partnerkogukondadest jõuaksid laiema avalikkuseni. Sinu ülesandeks on luua ja toimetada sisu, analüüsida sotsiaalmeedia köögipoole andmeid ja suunata ning korraldada nende põhjal oma tööd. Samuti ootame vajadusel kaasamõtlemist ja panuse andmist Mondo kommunikatsioonitegevustes laiemalt ning kommunikatsioonijuhi
LOE EDASI
VAATA KÕIKI