04.05.23

Mondo vabatahtlikuks kandideerimise esimene voor lõpeb 21. mail

Mondo vabatahtlike lähetamise esimeses voorus on avatud üheksa positsiooni Ghanasse, Gruusiasse, Keeniasse ja Ugandasse. Kandideerimine lõpeb 21. mail 2023, lähetused algavad juunis ja kestavad 6 – 9 kuud. Kandideerida saavad kõik Euroopa Liidu kodanikud, kes on 18–35 aastased.

Ghanas toimuvad lähetused Mondo partnerkogukonnas Kongo külas, Põhja-Ghanas ning esimeses voorus on kolm vabatahtliku positsiooni. Digipädevuste õpetaja aitab tõsta ümberkaudsete koolide digivõimekust, kliimamuutuste ekspert kasvatab kohaliku kogukonna vastupanuvõimet kliimamuutustega toimetulekuks ning soolise võrdõiguslikkuse ekspert seisab hea selle eest, et kõikide laste, eriti tüdrukute, õigused oleksid tagatud.

Gruusia lähetused kestavad 9 kuud ning vabatahtlikud tegelevad noorsootöö ja sotsiaalse ettevõtluse teemadega.

Keenias töötavad vabatahtlikud Mondo partnerkogukonnas Shianda külas, Kakamega maakonnas. Ämmaemand või medõde aitab tõsta inimeste teadlikkust pereplaneerimisest ning erinevatest haigustest ja toitumisest. Samuti toetab vabatahtlik kohalikku haiglat medõdede väljaõpetamisel. Digiekspert aitab edendada kohaliku organisatsiooni WEFOCO IT võimekust ning IT-programme kohalikes koolides. Kogukonna arendusekspert toetab kogukonna rätsepatöökoda ning selle arenemist iseseisvaks sotsiaalseks ettevõtteks.

Ugandasse otsime vabatahtlikke, kes tegeleks tootearenduse ja turundusega puuetega naiste ühistutes Gulus, Kampalas ja Kikoobas. Lisaks on avatud kogukonna arenduse ning sotsiaaltöö positsioon ja haridus- ning digieksperdi positsioonid.

Täpsema info kõikide positsioonide kohta leiab Mondo veebist, samast saab ka kandideerida.

Kandideerimiseks tuleb eelnevalt läbida Euroopa Solidaarsuskorpuse humanitaarabi veebikursus. Selleks tuleb minna Euroopa Noorteportaali, märkida oma huviks “Humanitarian Aid Volunteering” ning valida kursus “Humanitarian aid training” (mitte General Online Training).

Mondo on oma tegutsemise jooksul partnerriikidesse lähetanud üle 100 ekspertvabatahtliku. Nende hulgas on olnud füsioterapeute, õdesid, õpetajaid, ettevõtluse edendajaid, noorsootöötajaid, IT-eksperte, psühholooge, projektijuhte, kommunikatsioonieksperte, juriste jne. Loe vabatahtlike kogemusi blogidest.

Mondo lähetab humanitaarabi vabatahtlikke Euroopa Solidaarsuskorpuse kaudu Gruusiasse, Ghanasse, Keeniasse ja Ugandasse. Humanitaarabi vabatahtlike lähetamise kaudu toetame haavatavamate kogukondade vastupanuvõimet ning toimetulekut. Vabatahtlike lähetamist rahastab Euroopa Komisjon.

Lisainfo:
ecsd@mondo.org.ee

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo vabatahtlikud jagavad Tartu Tudengipäevadel oma lugusid

19.04.24

Tartu Tudengipäevadel 27. aprillil jagavad kolm Mondo vabatahtlikku oma lugusid lähetustelt Ghanas, Keenias ja Ugandas. Kolme tunni jooksul kuuleme Eve, Saile ja Marteni tööst käsitööliste, IT klassi või kohalike organisatsioonidega. Sündmus on kõigile tasuta, ent palume registreeruda siin. Üritus toimub eesti- ja ingliskeelsetes jututubades, kus iga vabatahtlik võtab huvilised endaga rändama läbi põnevate lugude kogukonnast.
LOE EDASI
VAATA KÕIKI