21.04.2022

Mondo visiit Ukrainasse

Mondo humanitaarabi ekspert Veronika naases sellel nädalal Ukrainast, kus külastas Užhorodis tegutsevat Mondo partnerit Восток SOSi. Galeriist on näha, kuidas töötab üks humanitaarabi organisatsioon praegusel hetkel Ukrainas.

Vostok on Mondo partner olnud 2014. aastast alates. Organisatsioon moodustati toona sisepõgenikest, kes olid sunnitud Ida-Ukrainast lahkuma ning soovisid aidata neid, kes sinna maha jäid. Sõja taaspuhkedes said Vostoki töötajatest põgenikud juba teist korda. Nüüdseks on Vostok loonud uue baasi Užhorodis keskendudes abi lähetamisele kriisipiirkondadesse.

Kitsukestes ruumides on üheskoos nii töökoht, ajutine peavari, laste õppetegevused ja isegi lemmikloomad. Väike koerake Katja on kaasa võetud Luhanski oblasti varjupaigast. Vostok SOS töötajad koordineerivad selle kõige keskel kõnekeskuse tööd, kust inimesed saavad evakuatsiooniinfot aga ka psühholoogilist tuge ning muidugi humanitaarabi saadetiste saabumist ladudesse ning abi edasist teekonda lahingutegevustest mõjutatud piirkonnadesse. Nii on näiteks Mondo lähetatud generaatorid jõudnud Tšernihivi haiglatesse ja toiduabi pommivarjendites elavate inimesteni.

Oluline on, et lähetatav abi oleks vajaduspõhine. Selleks saab Mondo igapäevaselt Vostokilt juhiseid, millised on hetkel kõige akuutsemad vajadused, mida tuleb Eestist osta ja siit teele panna. Oleme kahe kuu jooksul reageerinud väga erinevatele vajadustele – toidu- ja hügieenisaadetised, ratastoolid ja teised abivahendid generaatorid, ehituskile ja tööriistad, veepuhastustabletid, kanistrid, akupangad, aga ka päikesepaneelid elektrivarustuse tagamiseks.

Eestist humanitaarabi lähetamine Ukrainasse on jätkuvalt vajalik, sest kriisiolukordades ei toimi turg tavapäraselt ja inimesed ei saa vajalikku toitu ning esmatarbekaupu kätte. Piirkondades, kus otsest turvaohtu pole, on poodides muidugi asju saada, aga sageli mitte kõike vajalikku, mitte piisavas koguses (ostudele seatakse piiranguid) või on hinnad väga kõrged (mis on kriisides tavaline).

Oleme väga tänulikud Eesti inimestele, sest Mondole annetatud summad on olnud väga suured. Paraku on Ukraina vajadused veel suuremad. Inimesed on andnud endast juba väga palju, aga usume, et meis on veel kõvasti potentsiaali. Ka väike annetus, kui seda teeb piisav hulk inimesi, annab meile võimaluse hädavajaliku abi lähetamist jätkata.

Hakka püsiannetajaks siin https://mondo.org.ee/toeta/kriisifond/

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo toob kokku kliimateadlikud noored üle Euroopa

30.09.2022

30. septembril toimub Tallinnas, Erinevate Tubade Klubis noorteüritus Inspired!, mille peamiseks eesmärgiks on kliimaaktivismi mõjusaimate näidete jagamine noortelt noortele. Üritus toob kokku üle 100 huvilise enam kui kümnest riigist, Eestist Portugalini. Esinejate hulgas on näiteks Madis Vasser Eesti Rohelisest Liikumisest, Mira Kapfinger Stay Grounded organisatsioonist, tantsija ja artist Kelvin Akpaloo Iirimaalt jpt. Üritust modereerib keskkonnaaktivist
LOE EDASI