17.05.16

Mõttehommik “Ajakirjanik ja humanitaarkriis” 26.05

MTÜ Mondo kutsub Teid osalema mõttehommikul “Ajakirjanik ja humanitaarkriis”, kus arutame käesolevate humanitaarkriiside kajastamise üle ning kuuleme praktilisi nõuandeid ja vajalikke taustateadmisi Eesti humanitaarabiorganisatsioonide töötajatelt Gert Tederilt ja Eero Jansonilt ning staažikalt välisajakirjanikult Evelyn Kaldojalt.

Mõttehommik toimub 26. mail MTÜ Mondo maailmaharidus- ja koolituskeskuses (Telliskivi 60 A, Tallinn).

Osalemiseks palume end registreerida: http://goo.gl/forms/UcGByGHjdSSa45RN2

 

Mõttehommiku plaan:

10.00               Kohv ja tervitussõnad.
10.10-11.00     Gert Teder: Humanitaarabi reaalsus päästja silme läbi. Arutelu ja küsimused.
11.00-11.50     Evelyn Kaldoja: Ajakirjanikuna konfliktitsoonis. Arutelu ja küsimused.
11.50-12.40     Eero Janson: Eetikast ja inimlikkusest pagulaskriisi kajastamisel. Arutelu ja küsimused.

 

Rääkijatest

Gert Teder on MTÜ Mondo humanitaarabiekspert, Eesti Päästemeeskonna liige ja Põhja Päästekeskuse Lilleküla päästekomando rühmaülem. Ta on töötanud 14 erineval rahvusvahelisel missioonil, sealhulgas Moldovas, Pakistanis, Jordaanias, Haitil, Bosnias ja Hertsegoviinas, Malawis, Gruusias, Türgis ja Lätis.

Evelyn Kaldoja on ajalehe Postimees välistoimetuse juht, kes on raporteerinud ennekõike sõjaliste missioonide poolelt nii Afganistanist, Kesk-Aafrika Vabariigist kui Malist.

Eero Janson on MTÜ Eesti Pagulasabi juhataja. Ta tegeleb humanitaarabi tegevuste ettevalmistamise ja läbiviimisega, kogemustega Ukrainast, Liibanonist ja Türgist. Samuti tegeleb ka rahvusvahelise kaitse saajate huvikaitse ning pagulasteema kommunikatsiooniga, eriti rändekriisi kontekstis.

 

 

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo viib koos Eesti haridusiduga Clanbeat uue vaimse tervise lahenduse Ukrainasse

27.06.24

Clanbeati lahenduse abil kaardistatakse Žõtomõri oblasti kooliperede vaimse heaolu seis, mis annab parema ülevaate sõja mõjust noorte ja kooli töötajate vaimsele heaolule, ning viib nad kokku just neile sobivaimate tugiteenustega. „Sõda on viinud Ukraina inimesed vaimse tervise kriisi, kus iga viienda ukrainlase seisund on keeruline. Me räägime ligi kümnest miljonist inimesest, kel tuleb lisaks muule
LOE EDASI
VAATA KÕIKI