14.05.21

MTÜ Mondo ja Tallinna Ülikool sõlmisid koostööleppe

Tallinna Ülikool ja MTÜ Mondo sõlmisid vastastikuse koostöö raamleppe. Lepe sedastab, et organisatsioonid teevad koostööd arengukoostöö- ja teavitusprojektide planeerimisel ja elluviimisel, samuti õppetöö ja praktika läbiviimisel. Koostöö Mondo ja TLÜ vahel on tegelikult toimunud juba aastaid, leping annab sellele nüüdsest kindlama raamistiku.

Näiteks on MTÜ Mondo koostöös TLÜ ekspertidega kohandanud algselt Eesti jaoks arendatud digipädevuste kursuse pagulaslaagrite ja kriisijärgse hariduse kontekstile ning TLÜ töötajad on korraldanud digipädevuste edasikoolitajate kursusi Liibanonis ja Jordaanias. TLÜ Digitehnoloogiate instituudi eksperdid on teinud Mondo maailmahariduse süvaõppe kursusel IKT mooduleid ning koolitanud Ukraina Luganski piirkonna koolide õpetajaid. Samuti on Mondo saanud nõu IT keskuse rajamisel Ghanasse, Kongo külla.

Tallinna Ülikooli Aasia uuringute tudengid kogusid 2018-2019 veetud ELU projekti raames 3000 eurot Mondo Tarkusefondi stipendiaatidele Namlanis, Myanmaris. Ökoloogia instituudi teadlane Mihkel Kangur viis läbi keskkonnateemalise viiepäevase koolituse Shani osariigis Myanmaris. BFMiga koostöös toimusid õppereisid ajakirjanikele ja ajakirjandustudengitele ning valmis raport “Rändetemaatika kajastamine Eesti meedias”.

Mondo juhatuse liikme Riina Kuusik-Rajasaare sõnul on senised ühised ettevõtmised olnud väga tulemuslikud: „Koostöö Tallinna Ülikooliga võimaldab kõrge tasemega Eesti ekspertide teadmisi rakendada Mondo partnerriikides haavatavate kogukondade jõustamiseks. Mondo omalt poolt saab praktilisi arengukoostöö ja humanitaarabi kogemusi jagada tudengitega. Meil on väga hea meel jätkata Tallinna Ülikooliga ühisosa leidmist ja süvendada koostööd kestlikuma maailma loomisel nimel.“

 

Fotol Mihkel Kanguri koolitus Myanmaris. 

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo vabatahtlikud jagavad Tartu Tudengipäevadel oma lugusid

19.04.24

Tartu Tudengipäevadel 27. aprillil jagavad kolm Mondo vabatahtlikku oma lugusid lähetustelt Ghanas, Keenias ja Ugandas. Kolme tunni jooksul kuuleme Eve, Saile ja Marteni tööst käsitööliste, IT klassi või kohalike organisatsioonidega. Sündmus on kõigile tasuta, ent palume registreeruda siin. Üritus toimub eesti- ja ingliskeelsetes jututubades, kus iga vabatahtlik võtab huvilised endaga rändama läbi põnevate lugude kogukonnast.
LOE EDASI
VAATA KÕIKI