09.10.14

MTÜ Mondo partner Ukrainas viib humanitaarabi Luhanski konfliktipiirkonda

PRESSITEADE
09.10.2014
 
lisi4ansk_koordinacionnij_centr_pomoshi_idpMTÜ Mondo kohalik partner Ukrainas, Vostok SOS, suudab humanitaarabi kohale toimetada Luhanski konfliktipiirkonda
 
Vostok SOSi töötajad saabusid eile tagasi regulaarselt humanitaarabireisilt Luhanski oblastisse. Toitu ja meditsiinivahendeid viidi linnadesse Stšastja, Popasna ja Lõssõtšanski, mis asuvad kokkupõrgete piirkonnale väga lähedal. Abivajajateni toimetati seekord ka Vostok SOSi Kiievi kontorisse annetatud soojad riided.
 
Vostok SOSi humanitaarabi koordinaatori Julia Krasilnikova sõnul vajavad erilist tähelepanu ning tuge konfliktipiirkonna äärsed alad, sest seal toimub ka praegu sõjalisi kokkupõrkeid. Kohalikesse haiglatesse satub palju haavatuid ning inimeste eluasemed muutuvad pommitamise tagajärjel elamiskõlbmatuteks. Rahvusvahelised organisatsioonid seal ei julge töötada ning elanikud sõltuvad sellest vähesest abist, mis kohale jõuab. 
 
popasna_-_kodu._maja_havinud_klaasid_havinud._keldris_soojem“Popasna ning Stšastja elanikud vajavad eriti suurt tuge, sest hoolimata vaherahust on nad pahatihti pommirünnakute all,” mainib Julia. Viimaste Popasna pommitamiste ajal hävisid muuhulgas kaks kiirabiautot. Nädal tagasi riivas Stšastja haiglahoone tiiba granaat. Õnneks intsidendis keegi kannatada ei saanud. Kõige raskem on abi kohale toimetada nende inimesteni, kes on konfliktipiirkonnale väga lähedal. Vostok SOS teeb head tööd, et julgeb selliseid teekondi ette võtta. 
 
Humanitaarabilähetust valmistatakse ette umbes viis päeva, mil kogutakse rahalisi annetusi ning riideid Kiievi kontoris. Rahaliste annetuste eest ostetakse põhitoiduaineid ning haiglatele ravimeid, samuti hangitakse hügieenivahendeid (nt laste mähkmeid). Humanitaarabilähetus Kiievist võtab aega umbes kolm päeva. Päev kulub kohalesõiduks ning esimeste linnade külastamiseks, teisel päeval jagatakse järgmiste linnade vahel humanitaarabi laiali ning öösel võetakse ette teekond tagasi Kiievisse. Humanitaarabilähetusi püütakse teha kord nädalas. Mõnikord võivad sõidud ka harvemad olla, sest kohaleminek sõltub paljuski annetajatest – pooltühjalt pole mõtet nii pikka teekonda ette võtta. 
 
“Loodame Eesti annetajate abile, et saaksime jätkata regulaarseid toidu- ning meditsiinivahenditega varustamise reise. Praegu on meile välisannetused eriti olulised, sest ümberasujate esmased vajadused ainult süvenevad saabuva talve ning kriisiolukorraga,” rääkis Julia. Ühe sellise reisi maksumuseks on umbes 4500€, kui kõike vajalikku tuleb osta poest. Eriti kallid on professionaalsed arstimid haiglatele, mis moodustavad tavaliselt üle poole tarnitavast abist. Sooje riideid reeglina Vostok SOS eraldi ei osta, vaid võtab kaasa valiku kontorisse toodud annetatud riietest. Riideid on neile toonud nii ukrainlased ise kui ka saadetud välismaalt. Julia nendib siiski: “Annetatud riided tihtipeale ei vasta inimeste tegelikele vajadustele. Suvekingadest pole talvel suurt abi ning puudu on eelkõige soojadest kehakatetest ja tekkidest.”
 
MTÜ Mondo aitab koos SOS Vostokiga Luhanski oblasti inimesi, kes olles nii lähedal konfliktipiirkonnale on kõige haavatumas olukorras. Annetusvõimalused leiad Ukraina heaks! annetuskampaania lehel. Ukraina heaks! on MTÜ Mondo, MTÜ Eesti Pagulasabi ning MTÜ Ukraina Kultuurikeskuse ühiskampaania Ukraina aitamiseks.
 
 
Lisainfo:
 
Veronika Svištš
MTÜ Mondo
tel. 5346 2693
VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo otsib sotsiaalmeedia spetsialisti

23.05.24

Mondo otsib oma tiimi  sotsiaalmeedia spetsialisti, kelle peamiseks ülesandeks on Mondo sotsiaalmeedia kanalite haldamine ning sõnumite seadmine, et lood meie partnerkogukondadest jõuaksid laiema avalikkuseni. Sinu ülesandeks on luua ja toimetada sisu, analüüsida sotsiaalmeedia köögipoole andmeid ja suunata ning korraldada nende põhjal oma tööd. Samuti ootame vajadusel kaasamõtlemist ja panuse andmist Mondo kommunikatsioonitegevustes laiemalt ning kommunikatsioonijuhi
LOE EDASI
VAATA KÕIKI