26.01.13

Muudamaailma: Algasid inglise keele ja arvutiõppe kursused Afganistani maakoolide naisõpetajatele

Sel nädalal algasid kuu aega kestvad koolitused Põhja- ja Ida- Afganistani maakoolide õpetajatele. Koolitused on osa Mondo toetusprogrammist, millega parandame naiste ja tüdrukute hariduse kättesaadavust ja kvaliteeti Afganistani maapiirkondades.

 
Mondo kohalik koostööpartner TSCO valis koos Balkhi provintsi haridusministeeriumiga 20 naisõpetajat kümnest erinevast maakoolist, kes saavad algteadmised arvutist ja selle kasutusvõimalustest tundide ettevalmistamisel ja läbiviimisel. Sarnase koolituse saavad ka õpetajad Jalalabadis asuvas Fatima Zahra koolis, mis jätkab sel aastal tööd tänu Mondo toetusele. Koolitust viivad läbi ülikooliharidusega afgaanid. Igale koolile on soetatud sülearvuti, mis jääb koolituse läbinud õpetajate kasutusse. "Meie eesmärk on, et koolituse läbinud õpetajad alustaksid oma koolides ka nende ainete õpetamist. Inglise keele ja arvutioskus on Afganistani tööturul vajalikud oskused, mida hetkel aga paljudes maakoolides ei õpetata," ütles toetusprogrammi juht Riina Kuusik-Rajasaar.
 
Kõigil täiendõppes osalevatel koolidel on suhted loodud Eesti koolidega. Sõpruskooliks olemine võimaldab nii Eesti kui Afganistani koolil õppida teise maa kultuuri ja kombeid, korralda ühistegevusi ning vahetada kogemusi. Nii julgustab Mondo Eesti ühiskonda aktiivselt kaasa lööma arengukoostöös.
 
Kevadel käivitame kirjaoskus- ja tervishoiukoolituse Põhja-Afganistani provintside naistele. Mondo toetab Afganistani laste haridust ja naiste kättesaadavust maapiirkondades Välisministeeriumi arengukoostöö vahenditest ja ja era-annetuste toel alates 2011. aastast.
 
 
Koolituste pilte näed Galeriist.
 
Toetusprogrammi kohta annab lisateavet riina.kuusik[A]mondo.org.ee 56 983050
Sõpruskoolide tegevust teab hästi maari.ross[A]mondo.org.ee 52 44535
VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo viib koos Eesti haridusiduga Clanbeat uue vaimse tervise lahenduse Ukrainasse

27.06.24

Clanbeati lahenduse abil kaardistatakse Žõtomõri oblasti kooliperede vaimse heaolu seis, mis annab parema ülevaate sõja mõjust noorte ja kooli töötajate vaimsele heaolule, ning viib nad kokku just neile sobivaimate tugiteenustega. „Sõda on viinud Ukraina inimesed vaimse tervise kriisi, kus iga viienda ukrainlase seisund on keeruline. Me räägime ligi kümnest miljonist inimesest, kel tuleb lisaks muule
LOE EDASI
VAATA KÕIKI