PROJEKTID
Co-Globe – Luues üleilmset kuuluvustunnet ülekoolilise lähenemise kaudu
Projekti kestus: september 2024 – juuni 2027
Projekti rahastaja: Erasmus+ (Soome Riiklik Agentuur)
Projekti partnerid: Soome Rahuhariduse Instituut, Insituto Politecnico de Viana do Castelo (IPVC, Portugal), Fundação Gonçalo da Silveira (FGS, Portugal), Instruire Si Cercetare In Domeniul Pacii - Peace Action (PATRIR, Rumeenia)
Projekti maht: (kogumaht 250 000 €)
Maailmaharidus jagab teadmisi sellest, kuidas globaalprobleemid mõjutavad üksikisiku, kogukonna ja ühiskonna igapäevaelu ja kuidas igaüks meist saab mõjutada maailma. See on õppimisprotsess, mis võimaldab meil jõuda probleemide teadvustamisest isikliku vastutuse ja teadliku tegutsemiseni ning sealt edasi rahvusvahelise koostöö ja jätkusuutliku inimarenguni. Mondo edendab maailmaharidust Eestis läbi Maailmakooli.
Co-Globe on Mondo koordineeritud Erasmus+ projekt, mis toetab koole ja õpetajaid tervikliku ja süsteemse maailmahariduse lähenemise kujundamisel. Projekti eesmärk on luua kaasavaid ja sotsiaalselt õiglast hariduskeskkonda, edendades üleilmse kuuluvuse tunnet õpetajate ja õpilaste seas. Fookuses on globaalsed vastutuse, jätkusuutlikkuse, kaasatuse ja võrdsuse teemad ning osalusõppe meetodid.
Projektis osalevad õpetajad Eestist, Soomest, Portugalist ja Rumeeniast. Koolid saavad tuge, et arendada ülekoolilise lähenemise (whole-school approach) strateegiaid, katsetada uusi maailmahariduslikke õppematerjale ja kaasata õpilasi maailmahariduslikesse tegevustesse. Õpetajatele pakub projekt võimalust laiendada teadmisi kriitilis-eetilisest maailmaharidusest, arendada kaasavaid tunnikavasid ning leida aega süvenemiseks ja inspiratsiooniks.
Projekt on rahastatud Euroopa Liidu poolt. Avaldatud seisukohad ja arvamused on ainult autori(te) omad ega pruugi kajastada Euroopa Liidu või Soome Riikliku Haridusagentuuri seisukohti ja arvamusi. Euroopa Liit ega Soome Riiklik Haridusagentuur nende eest ei vastuta.
Projektijuht:
Mari Jõgiste
mari.jogiste@mondo.org.ee





