Educating Global Citizens – learning from the
Nordic experience in Global Education

2018. aastal toimub kaks koolitust, et suurendada haridustöötajate (õpetajad, noorsootöötajad, huvijuhid, koolitajad jt) teadmisi maailmaharidusest, kestliku arengu eesmärkidest ja laste õigustest.
Koolitajaks on Soome organisatsioon Taksvärkki ry, kes jagab oma materjali “Right! Children’s rights handbook with participatory learning methods for schools” osalejatega. Peale Mondo on veel partneriks Läti organisatsioon Green Liberty.

Projekti eesmärgiks on jagada teadmisi Põhjaamaade ja Baltikumi vahel, arendada koostööd nende kahe regiooni vahel, õppida üksteiselt keskendudes maailmahariduse ja laste õiguste teemadele. Projekti käigus on tõlgitud inglise keele Soome partneri Taksvärrki materjal “Oikeesti”, mis on metodoloogiline materjal laste õiguste teemade käsitlemiseks.

Inglisekeelne materjal on leitav siit. 

Projekti käigus toimub kaks koolitust, et suurendada haridustöötajate kompetentse. Esimene toimub Maailmakooli Suvekoolis augustis ja teine oktoobrikuus Pärnus.
Koolituste käigus kogutud kasulik ja kasutatav materjal haridustöötajateleon leitav siit. 

 

Projekti „Educating Global Citizens – learning from the
Nordic experience in Global Education“ rahastab Põhjamaade Ministrite Nõukogu, mille eesmärgiks on suurendada Eesti haridustöötajate teadmisi maailmaharidusest. 

 

TOETA LASTE HARIDUST