PROJEKTID

Humanitaarabi koolitused Eesti kodanikuühenduste humanitaarabi andmise võimekuse tõstmiseks

Projekti kestus: mai 2016 – okt 2016
Projekti rahastaja: Välisministeerium
Sihtgrupp: MTÜ Mondo töötajad

 

Projekt jaguneb kaheks eraldi seisvaks osaks. Esimene on otseselt suunatud MTÜ Mondo töötajate taseme tõstmiseks, mille käigus on võimalik käia rahvusvahelistel kursustel ennast täiendamas. Koolituste peapartneriks on RedR UK, kellel on välja töötatud kursuste süsteem just MTÜ-de liikmetele. Projekti raames osaleb erinevatel humanitaarabi teemalistel kursustel neli MTÜ Mondo töötajat.

 

Teine osa projektist sisaldab endas humanitaarabi andmise baaskursust, mis on mõeldud kõikidele teemast huvitatutele. Tegemist on kahepäevase teoreetilise ja praktilise kursusega, mille käigus osalejad saavad baassuunised, mis aitavad neil alustada ja läbi viia humanitaarabi alaseid projekte. Kui projektide koostamise soov puudub, siis saadakse baasteadmised humanitaarabi andmise üldpõhimõtetest. Selline kursus toimub üks kord aastas ja on osalejatele tasuta.

 

Humanitaarabi baaskursuse 2016. aasta materjalid:

Baasturvalisus

Looduskatastroofid

Looduskatastroofide tagajärjed

Klaster

 

Lisainfo:
projektijuht Gert Teder
gert@mondo.org.ee
tel. 5275643

 

TOETA HUMANITAARABI

 

Graphic1

Aastal 2014 aitasime üheskoos

2000 inimest

humanitaarabiga Ukrainas

Toetasime kokku

1241 last

kooliasjadega

Päevikud

Uudised

Eesti aitab Helmandi provintsi keskhaiglat Afganistanis ligi 3 miljoniga

08.09.2008

Välisministeerium toetab Afganistani Helmandi provintsi keskhaiglale Bost Hospital meditsiinilise varustuse soetamist 2 943 213 krooniga. Projekti rahastatakse välisministeeriumi eelarvest arengu- ja humanitaarabiks ettenähtud vahenditest. Afganistan on üks maailma vaesemaid riike, mille ülesehituse õnnestumiseks on hädavajalik tihe koostöö ka meditsiinivaldkonnas. „Helmandi provintsi keskhaigla toetamine parandab arstiabi kättesaadavust sealsetele elanikele,” ütles välisminister Urmas Paet. Välisminister lisas, et
LOE EDASI