PROJEKTID

Humanitaarabi vabatahtlike lähetamine: väljakutsed ja võimalused

Projekti kestus: oktoober 2018-märts 2021

Projekti rahastaja: Euroopa Komisjon

Sihtgrupp: MTÜ Mondo arengukoostöö partnerorganisatsioonid ning kogukonnad, lähetatavad vabatahtlikud eksperdid, Euroopa Liidu üldsus

Lähetame 2 aasta jooksul 18 Euroopa Liidu humanitaarabi vabatahtlikku. Kandideerima ootame eestlasi ja kõiki teisi Euroopa Liidu kodanikke.

Projekti koordineerivad kolm Euroopa Liidu organisatsiooni: ADICE Prantsusmaalt, ADRA Slovakkiast ning Mondo Eestist. Lisaks Euroopa organisatsioonidele osaleb seitse organisatsiooni arenguriikidest, kelle juurde lähetatakse kokku 18 Euroopa Liidu humanitaarabi vabatahtlikku. MTÜ Mondo partnerorganisatsioonidena osalevad projektis Small Projects Istanbul, mis pakub tuge Süüria pagulastele Istanbulis ning Gruusia organisatsioon Mercuri, mis võitleb koduvägivalla vastu ning naiste õiguste eest. Teiste partneritena osalevad Maroko, Albaania ja Alžeeria organisatsioonid. Näiteks on nende seas Maroko organisatsioon Association AICHA, mis tegeleb Maroko lõunaosas vaesunud kogukondadega, kes kannatavad kõrbestumise ja veepuuduse all. Projektis osaleb ka Alžeeria organisatsioon Nada, mis tegeleb laste õiguste kaitsega selles riigis.

Lähetatud ekspertide tööks on toetada arengukoostöö ning humanitaarabi tegevusi, tagada jätkusuutlik ja kvaliteetne koostöö partnerorganisatsioonidega ning parandada kõige haavatavamas olekus olevate kogukonnaliikmete toimetulekut.

 

Vabatahtlikud läbivad 10-päevase põhjaliku ettevalmistuse Euroopas ning seejärel 5-päevase riigipõhise ettevalmistuse Eestis. Vabatahtlike reisi- ja elamiskulud kaetakse, samuti on vabatahtlikele ettenähtud kindlustus ning tagasipöördumise toetus.

 

Projektijuht:

Triinu Ossinovski

Humanitaarabi Mondo