PROJEKTID

Naiste tervishoiu- ja IT-alase kutsehariduse kvaliteedi tõstmine Afganistani Herati, Balkhi, Nangarhari ja Faryabi provintsides

Projekti kestus: august 2014 – august 2016

Rahastaja: Eesti Välisministeerium

Sihtgrupp: Mondo arengukoostöö kogukonnad ja kohalikud partnerid Afganistani Herati, Balkhi, Nangarhai ja Faryabi provintsides.

 

Projekti kirjeldus: Projekt jätkab Mondo haridusalast arengukoostööd Afganistanis.

 

Aastal 2013 alanud Mondo koostööst Tallinna Tervishoiu Kõrgkooliga on nüüd kasu ka Afganistani naistele. Projekti raames tõstame koostöös Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ämmaemanduse õppetooliga 5 Afganistanis ämmaemandust õpetava meditsiinikooli hariduse taset – pakume õppejõududele täienduskoolitust Eestis, koolidele kaasaegseid õppevahendeid ning anname nõu õppekavade koostamisel. Kokku õpib 5-s koolis ämmemandust 565 naist, paremast sünnitusabist saab kasu hinnanguliselt 50 000 naist Põhja- ja Ida-Afganistanis.

 

Projekti teine osa keskendub IT-haridusele. 100 naist Faryabi piirkonnast osaleb pooleaastasel põhjalikul IT-koolitusel, mille järel nad saavad asuda tööle kohalikes ettevõtetes ja koolides ning ise raha teenida. Samuti tõstame tüdrukutele antava arvutihariduse kvaliteeti, koolitades 30 maakooli õpetajaid ja soetades 33le koolile IT-alast varustust.

 

Projekti abil jätkub ka õppetöö Fatima Zahra koolis Jalalabadis, kus õpivad erivajadustega vanemate lapsed ja orvud.

 

Lisainfo: Maari Ross

maari@mondo.org.ee

Tel. 5244535

 

TOETA AFGANISTANI NAISTE HARIDUST

arengukoostöö