PROJEKTID

Naiste tervishoiu- ja IT-alase kutsehariduse kvaliteedi tõstmine Afganistani Herati, Balkhi, Nangarhari ja Faryabi provintsides

Projekti kestus: august 2014 – august 2016

Rahastaja: Eesti Välisministeerium

Sihtgrupp: Mondo arengukoostöö kogukonnad ja kohalikud partnerid Afganistani Herati, Balkhi, Nangarhai ja Faryabi provintsides.

 

Projekti kirjeldus: Projekt jätkab Mondo haridusalast arengukoostööd Afganistanis.

 

Aastal 2013 alanud Mondo koostööst Tallinna Tervishoiu Kõrgkooliga on nüüd kasu ka Afganistani naistele. Projekti raames tõstame koostöös Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ämmaemanduse õppetooliga 5 Afganistanis ämmaemandust õpetava meditsiinikooli hariduse taset – pakume õppejõududele täienduskoolitust Eestis, koolidele kaasaegseid õppevahendeid ning anname nõu õppekavade koostamisel. Kokku õpib 5-s koolis ämmemandust 565 naist, paremast sünnitusabist saab kasu hinnanguliselt 50 000 naist Põhja- ja Ida-Afganistanis.

 

Projekti teine osa keskendub IT-haridusele. 100 naist Faryabi piirkonnast osaleb pooleaastasel põhjalikul IT-koolitusel, mille järel nad saavad asuda tööle kohalikes ettevõtetes ja koolides ning ise raha teenida. Samuti tõstame tüdrukutele antava arvutihariduse kvaliteeti, koolitades 30 maakooli õpetajaid ja soetades 33le koolile IT-alast varustust.

 

Projekti abil jätkub ka õppetöö Fatima Zahra koolis Jalalabadis, kus õpivad erivajadustega vanemate lapsed ja orvud.

 

Lisainfo: Maari Ross

maari@mondo.org.ee

Tel. 5244535

 

TOETA AFGANISTANI NAISTE HARIDUST

arengukoostöö

Päevikud

Uudised

Eesti aitab Helmandi provintsi keskhaiglat Afganistanis ligi 3 miljoniga

08.09.2008

Välisministeerium toetab Afganistani Helmandi provintsi keskhaiglale Bost Hospital meditsiinilise varustuse soetamist 2 943 213 krooniga. Projekti rahastatakse välisministeeriumi eelarvest arengu- ja humanitaarabiks ettenähtud vahenditest. Afganistan on üks maailma vaesemaid riike, mille ülesehituse õnnestumiseks on hädavajalik tihe koostöö ka meditsiinivaldkonnas. „Helmandi provintsi keskhaigla toetamine parandab arstiabi kättesaadavust sealsetele elanikele,” ütles välisminister Urmas Paet. Välisminister lisas, et
LOE EDASI