PROJEKTID

Päikeseenergia lahendused Myanmari maapiirkondadele

Projekti nimi: Jätkusuutlike ja taskukohaste päikeseenergia lahenduste valjatöötamine Myanmari maapiirkondade kogukondadele

Projekti kestus: jaanuar 2019 – detsember 2024

Projekti rahastaja: Keskkonnainvesteeringute Keskus

Projekti põhieesmärk on leevendada elektrienergia kättesaadavust Myanmari maapiirkondades, eelkõige vähemusrahvuste aladel, tegeleda elektri katkendlikkuse parandamisega ning pakkuda Eestis välja arendatud keskkonnasäästlike ja taskukohaseid päikeseenergial töötavaid lahendusi. Keskendume projekti raames kahele erinevale sihtgrupile – kodukasutajad piirkondades, kus senini ligipääs elektrile puudub ning teisalt väikeettevõtjad, aga ka avalikke teenuseid pakkuvad asutused, kelle jaoks on plaanis luua suurema võimsusega päikeseenergial töötav universaalne lahendus.

Esiteks on plaanis välja arendada Mondo kohaliku partneri kontorile/koolituskeskusele ning ka õpilaskodule päikeseergia pealt töötavad lahendused, mis võimaldaks organisatsioonil CRED olla järjepidevalt elektriga kaetud ilma elektrikatkestusi kogemata ning müra- ja õhusaaste all kannatamata. Teiseks keskendub projekt aga maapiirkondadele suunatud kodulahenduse pakkumisele, mille paneb kokku OÜ MasterPro, tuginedes eelnevale uuringule piirkonnas. Vastavad kodulahendused paigaldatakse piirkonna väikeküladesse, et parandada laste võimalusi pimedatel pikkadel õhtutel õppida ja külakogukondadel ka päikese loojudes endiselt aktiivselt kokku käia.

Projektis on olulisel kohal ka koolitused, millest esimene on üldine keskkonnahoiu ja keskkonnasäästlike energiaallikate alane koolitus ja see on suunatud poliitikakujundajatele, kogukonna aktivistidele ja külavanematel. Teise koolitusena on plaanis pakkuda kohalikele noortele vastavate päikeseenergia lahenduste tehnilist poolt puudutav koolitus, mille tulemusena tekiks kohapeale tehniline meeskond, kes oleks tulevikus valmis nii paigalduse, hoolduse kui ka üldisema klienditoe askpekte katma. Olles vastava tööhõive pakkumise kaudu seeläbi ka projekti jätkusuutlikuse tagajateks piirkonnas.

Lisainfo:

Projekti juht Triinu Ossinovski
triinu.ossinovski@mondo.org.ee