PROJEKTID

Sünnitusabi kvaliteedi ja kättesaadavuse ning tüdrukute hariduse parandamine Põhja- ja Ida-Afganistanis

Projekti kestus: august 2017 – oktoober 2018
Projekti rahastaja: Eesti Välisministeerium
Sihtgrupp: täiendõpet saavad ämmaemandad ja rasedusnõustamist saavad lapseootel naised, tervisekasvatusloenguid saavad koolitüdrukud ja hügieenialast teavitust saav kohalik elanikkond Andkhoys, Faryabi provintsis. Fatima Zahra tüdrukutekool Jalalabadis, Nangarhari provintsis.

Projekt jätkab Mondo naiste ja tüdrukute tervishoiu- ja haridusalast arengukoostööd Põhja-ja Ida-Afganistanis. Koostöös Tallinna Tervishoiu Kõrgkooliga täiendame Faryabi provintsis Andkhoy piirkonna ämmaemanduse kooli õppekava ja õppevahendeid, pakume täienduskoolitust e-õppes ämmaemandatele ja seame sisse nõuandeliini lapseootel naistele. Edendame tervisekasvatust tüdrukute koolides ja hügieenialast teadlikkust kohaliku elanikkonna seas. Nangarhari provintsis jätkame kohaliku partneri abil tüdrukutele hariduse andmist. Teeme tihedamat koostööd Afganistani Ämmaemandate Ühinguga ning jagame parimaid praktikaid naiste reproduktiivtervise alal Põhjamaade organisatsioonidega Afganistanis.

 

Lisainfo:
Riina Kuusik-Rajasaar
riina@mondo.org,ee
56983050

 

Eesti Arengukoostöö Logo Mondo

 

TOETA LASTE HARIDUST

Aastal 2014 aitasime üheskoos

2000 inimest

humanitaarabiga Ukrainas

Toetasime kokku

1241 last

kooliasjadega

Päevikud

Uudised

Eesti aitab Helmandi provintsi keskhaiglat Afganistanis ligi 3 miljoniga

08.09.2008

Välisministeerium toetab Afganistani Helmandi provintsi keskhaiglale Bost Hospital meditsiinilise varustuse soetamist 2 943 213 krooniga. Projekti rahastatakse välisministeeriumi eelarvest arengu- ja humanitaarabiks ettenähtud vahenditest. Afganistan on üks maailma vaesemaid riike, mille ülesehituse õnnestumiseks on hädavajalik tihe koostöö ka meditsiinivaldkonnas. „Helmandi provintsi keskhaigla toetamine parandab arstiabi kättesaadavust sealsetele elanikele,” ütles välisminister Urmas Paet. Välisminister lisas, et
LOE EDASI