15.11.13

Seminar: “Haridus maailma päästmas. Maailmaharidus ja säästvat arengut toetav haridus Eestis”

MTÜ Mondo Maailmahariduskeskus korraldab koostöös UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoniga reedel, 15. novembril Õpetajate Majas seminari “Haridus maailma päästmas. Maailmaharidus ja säästvat arengut toetav haridus Eestis”, mille eesmärgiks on hinnata maailmahariduse hetkeseisu Eestis ning säästvat arengut toetava hariduse ja maailmahariduse koostöövõimalusi. Seminaril osalevad õpetajad, haridusametnikud ning ülikoolide ja MTÜde esindajad. Lisaks on arutellu kaasatud ka eksperdid Inglismaalt ja Ghanast. Seminaril tutvustatakse ka uut võrdlevat uuringut maailmaharidusest sotsiaalainetes
 
“Kooli ülesandeks on kasvatada vastutustundlikke Eesti ja maailma kodanikke,” räägib MTÜ Mondo Maailmahariduskeskuse juhataja Johanna Helin. “Maailmaharidus aitab märgata ja mõista, kuidas meie oleme muu maailmaga seotud, kuidas maailm meid mõjutab ja meie seda. Samuti annab ta julgust ja motivatsiooni tegutseda õiglasema ja jätkusuutlikuma maailma nimel. Eesti koolides on maailmaharidus veel uus asi, aga nende koolide õpilased, kus maailmahariduslik lähenemine on omaks võetud, on andnud meile väga positiivset tagasisidet.”
 
Seminaril arutatakse ka säästvat arengut toetava hariduse praktikat Kurtna ja Rocca al Mare koolide näitel. Lisaks heidetakse pilk, kuidas aitavad sõpruskoolisidemed Afganistani, Ghana ja Keenia koolidega säästva arengu teemasid õpetada. Aafrika kakao koalitsiooni haridusekspert Afia Asamoa Owusu jagab näiteid sellest, kuidas koolid saavad olla abiks võitluses kakaokasvanduste ebainimlike tööolude vastu ning mis mõju on sellel jätkusuutlikule arengule.
 
Seminari korraldamist toetavad Eesti Välisministeerium ning Euroopa Liit projekti “Global Dimension in Social Sciences subjects in Formal education” kaudu. 
 
Lisainfo:
Johanna Helin, johanna@mondo.org.ee, 53490814
Kerli Gutman, kerli.gutman@unesco.ee
 
VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo viib koos Eesti haridusiduga Clanbeat uue vaimse tervise lahenduse Ukrainasse

27.06.24

Clanbeati lahenduse abil kaardistatakse Žõtomõri oblasti kooliperede vaimse heaolu seis, mis annab parema ülevaate sõja mõjust noorte ja kooli töötajate vaimsele heaolule, ning viib nad kokku just neile sobivaimate tugiteenustega. „Sõda on viinud Ukraina inimesed vaimse tervise kriisi, kus iga viienda ukrainlase seisund on keeruline. Me räägime ligi kümnest miljonist inimesest, kel tuleb lisaks muule
LOE EDASI
VAATA KÕIKI