22.10.16

Sündmused Tallinnas, Tartus, Narvas õiglase kaubanduse nädalal

MTÜ Mondo kutsub järgmisel nädalal toimuva õiglase kaubanduse nädala sündmustele! Vaata allpoolt, mis toimub Sinu linnas.

 

Esmaspäev, 24.10. 9:30-16:00

Seminar “Arengukoostöö läbiväärtuspõhise majanduse” MTÜ Mondo maailmahariduskeskuses (Telliskivi 60a).
Millised koostöömudelid toetavad ettevõtluse paremat kaasamist arengukoostöösse – mida on vaja selleks, et rohkem ettevõtjaid toimetaks arenguriikides vastutustundlikult ning rohkem arengukoostöö organisatsioone liiguksid seniselt abi andmiselt jätkusuutlikemate ja isemajandavamate algatuste suunas?

 

Teisipäev, 25.10

Jason Nardi ettekanne Aafrika Foorumil “From informal to Social Solidarity Economy: rebuilding resilient communities in Africa” Välisministeeriumis.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja korraldataval Aafrika foorumil räägib Jason Nardi sellest, kuidas solidaarmajanduse abil toetada tugevamate ja elujõulisemate kogukondade arengut Aafrikas ning mis rolli selles saavad mängida ettevõtjad.

 

Teisipäev, 25.10 16:00-17:00

Jason Nardi avatud loeng “Thepost-capitalist transition: solidarity economy as a vector of socialchange” Tallinna Tehnikaülikoolis (Akadeemia tee 3, ruum SOC416).

Kuidas kliimamuutused, liigilise mitmekesisuse vähenemine, sotsiaalne ebavõrdsus ja kriisid on sundinud kogukondi otsima alternatiivseid majandusmudeleid, mis arvestaksid looduse piiride ja inimese heaoluga?

 

Neljapäev, 27.10 15:00-17:00

Ümarlaud koostöös Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikuga. Külalisesinejad Malaisia kogukondlikust käsitööettevõttest dr Welyne Jeffrey Jehom ja dr. Jun-E Tan. Ümarlaud toimub MTÜ Mondo maailmahariduskeskuses.

Mondo koos Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikuga kutsub Eesti sotsiaalseid ettevõtjaid kohtuma külalistega Malaisiast: Welyne Jeffrey Jehom ja Jun-E Tan on kaks antropoloogi-solidaarmajanduse eksperti, kellel on põnev kogemus kogukonnaettevõtluse käivitamisest kohaliku Iban hõimu juures. Tänaseks on nad välja arendanud oma kaubamärgi, välja õpetanud noori kudujaid ning müüvad tooteid nii Malaisias kui Euroopas.

 

Neljapäev, 27.10 18:00-20:00

Dr Welyne Jeffrey Jehom ja dr. Jun-E Tan avatud loeng “Indigenous knowledge as community development tool” Tallinna Ülikoolis (Narva mnt 29, ruum A543).

Antropoloogia ja solidaarmajanduse huvilistele esinevad Welyne Jeffrey Jehom ja Jun-E Tan avatud loenguga põlisrahvaste traditsiooniliste tarkuste, uskumuste ja oskuste kasutamisest kogukondade arendamisel. Kas antropoloog võib minna kaugemale uurija rollist ning sekkuda kogukonna arengusse?

 

Reede, 28.10 18:00-20:00

Avalik üritus “Mondo kutsub külla: Malaisia!”. Külas kogukonnaettevõtja dr Welyne Jeffrey Jehom ja solidaarmajanduse spetsialist dr. Jun-E Tan. Üritus toimub Mondo maailmahariduskeskuses (Telliskivi 60a).

Mondo kutsub mõnusale kohtumisõhtule, kus on seekord luubi all Malaisia. Milliseid on sealsed peamised sotsiaalsed ja majanduslikud väljakutsed ning kuidas neid lahendavad sotsiaalsed ettevõtjad ja laiemalt solidaarmajandus? Külas on Welyne ja Jun-E, kes meile sellest kõigest heade näidete varal räägivad. Vaatame koos ka lühifilmi Rumah Gare kangakudujatest Borneo mägedes, kellega Welyne töötab.

Lisaks on terve nädala jooksul Tallinnas, Tartus ja Narvas võimalik leida poodidest õiglase kaubanduse vabatahtlikke, kellelt saab uurida õiglase kaubaduse süsteemi ja erinevate märgiste kohta.

 

Õiglase kaubanduse vabatahtlike ajakava:

Esmaspäev, 24.10

kell 13-15 Tartu Kaubamajas

kell 16-18 Tallinnas Sikupilli Prismas

kell 17-19 Tallinnas Rocca al Mare Prismas

kell 17-19 Tartus Sõbra Prismas

Teisipäev, 25.10

kell 16-18 Tallinnas Norde Centrumi Rimis

kell 16-18 Tallinnas Ülemiste Rimis

kell 17-19 Tallinnas Haabersti Rimis

Kolmapäev, 26.10

kell 16-18 Tallinnas Kristiine Prismas

kell 17-19 Tartus Annelinna Prismas

kell 17-19 Tallinnas Sõpruse Rimis

Neljapäev, 27.10

kell 13-15 Tallinna Kaubamajas

kell 16-18 Tallinnas Lasnamäe Prismas

kell 17-19 Tartus Lõuna-Keskuse Rimis

Reede, 28.10

kell 13-15 Narvas Rimi Hüpermarketis

kell 16-18 Narvas Prismas

 
Jason Nardi, dr Welyne Jeffrey Jehom ja dr Jun-E Tan külastavad Eestit projekti „Sotsiaal- ja solidaarmajandus: mõistlik lähenemine arengule ja jätkusuutlikkusele“ raames. Projekti kaasrahastab Euroopa Liit.

 

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo viib koos Eesti haridusiduga Clanbeat uue vaimse tervise lahenduse Ukrainasse

27.06.24

Clanbeati lahenduse abil kaardistatakse Žõtomõri oblasti kooliperede vaimse heaolu seis, mis annab parema ülevaate sõja mõjust noorte ja kooli töötajate vaimsele heaolule, ning viib nad kokku just neile sobivaimate tugiteenustega. „Sõda on viinud Ukraina inimesed vaimse tervise kriisi, kus iga viienda ukrainlase seisund on keeruline. Me räägime ligi kümnest miljonist inimesest, kel tuleb lisaks muule
LOE EDASI
VAATA KÕIKI