17.11.15

SUSY: Sotsiaalne ja solidaarne majandus – mõistlik lähenemine arengule ja jätkusuutlikkusele

Projekti nimi inglise keeles: Social and Solidarity Economy as susy
Development Approach for Sustainability
Projekti kestus: veebruar 2015 – jaanuar 2018
Rahastaja: Euroopa Komisjon, projektipartnerid

Kolm aastat, 46 partnerit, 23 riiki Euroopas ja üheksa riiki maakera lõunapoolelt – selline on projekt nimega SUSY, mis uurib, kuidas kestlikumad, inimestest ja keskkonnast hoolivad majandusmudelid saaksid toetada vaesuse vähendamist ja õiglasemat ühiskonda nii siin kui ka arenguriikides.

Sotsiaal- ja solidaarsusmajandus on peamiselt Lõuna-Euroopas tuntud lähenemine, mis sisaldab eetilisemat äritegemist, töötajate suuremat kaasatust ettevõtte juhtimisse ja omanikeringi, vastutustundlikku tarbimist, keskkonnasäästlikku tegutsemist ja laiema ühiskondliku kasu silmas pidamist. Euroopas on ligi 6,5% inimestest hõivatud tööga taolises majandustegevuses.

Täna nähakse solidaarsusmajanduse osana erinevaid ühistulisi tegevusvorme, eetilisi pankasid, ühisrahastust, jagamismajanduse ja vastutustundliku tarbimise algatusi, kogukonnaettevõtteid jms. Eestis on head näited ökokogukonnad, kohalikud energiaühistud ja kogukonnakoolid, mida juhitakse ühiselt, samuti sotsiaalsed ettevõtted nagu Uuskasutuskeskus või pimemassööride ühing.

Projekti esimeses etapis uuritaksegi kõigis projektiriikides, milliseid solidaarseid majandusmudeleid üldse on, millised on head näited ja parimad praktikad. Need koondatakse uuringuraportiks ning parimatest näidetest valmib film.

Lisaks luuakse SUSY projekti käigus kontakte erinevate solidaarsusmajanduse osapooltega, et arutleda, kuidas luua algatustele soodsamat tegevuskeskkonda ning kuidas siduda olemasolevaid algatusi paremini globaalsesse võrgustikku.

Lisainfo:
Projektijuht Diana Tamm
diana@mondo.org.ee, 55672714

eu logoProjekti rahastab Euroopa Komisjon.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Üle poole Ukraina gümnaasiumiõpilastest ja koolide töötajatest kogeb madalat vaimset heaolu 

20.12.24

Kõige enam on enda vaimset heaolu madalaks hinnanud gümnaasiumiõpilased ja aineõpetajad, kes on ka klassijuhataja rollis. Nii selgus Mondo ja Eesti haridusidu Clanbeat kaardistusest Ukraina keskossa jääva Žõtomõri oblasti 25 koolis sellel sügisel. Nelja kuu jooksul toimunud heaolu hindamine ja sellele järgneva toe pakkumine on teadaolevalt esimene omasugune põhjalik lahendus sõjast mõjutatud piirkonna kooliperede vaimse
LOE EDASI
VAATA KÕIKI