03.12.20

Telesaade Laser sai auhinnaks labida

MTÜ Mondo ning Välisministeerium andsid kestliku arengu teemade kajastamise eest esmakordselt välja auhinna, mille pälvis telesaate Laser juht Marii Karell. Auhinnaga käib kaasas rahaline preemia 2500 eurot ning praktiline meene, milleks on labidas.

Auhinna kirjelduses Laserile on öeldud nõnda: “Välisministeerium ning MTÜ Mondo tunnustavad Marii Karelli ning telesaate Laser toimetust kirgliku ja sisuka kestliku arengu teemalise ajakirjandusliku töö eest. Oma kolmandat hooaega käiv Laser on sellel sügisel puudutanud kestliku arengu väga erinevaid tahke – herbitsiididest jalgrattateede turvalisuseni ning rohelise energia pakettidest rõivajäätmete ja vegan toitumiseni. Laseri saade aitab vaatajal orienteeruda, näha erinevaid valikuvõimalusi ja olla kaasatud. Saatejuht Marii esitab olulisi ja kartmatuid küsimusi ning tuletab läbi isikliku eeskuju meile kõigile meelde nii üksikisiku kui ühiskonna vastutust planeet Maa tuleviku ees. Aitäh.”

Selle hooaja viimane Laser on eetris 7. detsembril. Saates tuleb juttu õhukvaliteedi mõjust haiguste levikule ja sellest, kuidas igaüks meist saab lihtsate vahenditega end muuhulgas koroonaviiruse eest kaitsta. Auhinna üleandmist saab vaadata TV3 tänaõhtusest saatest Duubel algusega kell 19.30.

MTÜ Mondo maailmahariduse suuna juht Diana Tamm leiab, et kestliku arengu suunaline tunnustus ajakirjanikele võiks kujuneda traditsiooniks. „ÜRO kestliku arengu eesmärgid võivad tunduda väga laiahaardelised, kõrgel ja kaugel, ometi on need seotud meie kõigi igapäevaste valikute ja mis veelgi olulisem, meie kõigi tulevikuga. On omamoodi kübaratrikk rääkida nendest teemadest nõnda, et inimesed tunneksid ennast kaasatuna. Marii ning Laseri toimetus on seda suurepäraselt teinud. Loodame, et Mariile täna üle antud labidas ei jää nurka seisma, vaid innustab teda veel põhjalikumalt ajakirjanduspõldu kaevama,“ lisas Tamm.

Marii Karelli sõnul on paljud Laseri saate lood ajendatud elust enesest. “Näiteks energiapakettide teema tekkis minu soovist saada aru, mille poolest üks elekter teisest ikkagi rohelisem on,” ütles Karell. “Kõige olulisem käivitav faktor kestliku arengu teemade puhul on minu seitsmeaastane laps. Selleks, et tema saaks normaalselt elada, peame meie nüüd ja praegu jõuliselt oma valikuid muutma,” lisas ta.

Välisministeeriumi arengukoostöö ja humanitaarabi büroo direktor Kadi Metsandi sõnul on kestlikku arengut puudutavate teemade kajastamine Eestis vajalik. „On hea meel, et see valdkond ka meedias rohkem tähelepanu pälvib. Teadlikkuse tõus jätkusuutlike elustiilivalikute osas on juba suur samm selles suunas, et neid valikuid ka tehakse. Samuti toetavad meie teadlikud valikud kodus laiemas plaanis neid arengukoostöö tegevusi, mida teeme partnerriikide toetamiseks,“ ütles Metsandi.

Auhinda rahastab Välisministeerium arengukoostöö vahenditest.

 

Foto: Laser.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo toetab põgenikke mitmekülgselt nii Eestis kui partnerriikides

19.06.24

Tänasel rahvusvahelisel pagulaspäeval kutsume üles toetama neid, kes on pidanud põgenema oma kodust vägivalla või tagakiusamise eest.  ÜRO pagulasameti värske raporti järgi on nende inimeste arv kümne aastaga kahekordistunud, ulatudes tänavu 120 miljonini. Kusjuures 40% neist on lapsed ja noored, kelle jaoks see tähendab tihti ka haridustee katkemist. Põgenike arvu kasvatavad nii uued konfliktid kui
LOE EDASI
VAATA KÕIKI