06.09.2019

Ukraina kriisipiirkonnas toimub taas Arvamusfestival

Laupäeval, 7. septembril toimub MTÜ Mondo ja Ukraina kodanikuühenduse Vostok SOSi eestvedamisel Ukraina kolmas arvamusfestival. Kriisipiirkonnas asuvas Severodonetski linnas luuakse kohtumispaik, kus toimub 25 diskussiooni hariduse, küberturvalisuse, kultuuri ja kodanikuühiskonna teemadel. Festivalist võtab osa ka MTÜ Korruptsioonivaba Eesti juhatuse liige ja endine riigiprokurör Steven-Hristo Evestus.

Arvamusfestival on kujunenud Luganski oblastis koostöö platvormiks. “Kui esimesel aastal pidime elanikele festivali formaati palju selgitama, siis nüüd on läinud juba lihtsamaks. Meedia huvi ürituse vastu on jõudsalt kasvanud ja festivali korraldajatel on tänaseks palju koostööpartnereid,” nentis festivali peakorraldaja Julia Kishenko. “Kõik arutelud salvestatakse ja need ettepanekud, mis tehakse, pannakse ühel või teisel moel töösse – nad elavad oma elu edasi,” lisas ta.

Sellel aastal osaleb arutelude tuumikutes koguni 100 eksperti, kes tulevad kokku Ukraina erinevatest paikadest ja ka teistest riikidest. Festivali publikuks on oodata Luganski oblasti elanikke. Arutelude teemadering on lai, avaliku ideekorje tulemusel jõudsid programmi 25 diskussiooni hariduse, küberturvalisuse, kultuuri ja kodanikuühiskonna teemadel. MTÜ Mondo ja Tšehhi hariduseksperdid jagavad mõtteid, kuidas nendes riikides on toimunud haridusreform ja kas see õnnestub ka Ukrainas. Eetikast ja korruptsioonist vestlevad festivalil Steven-Hristo Evestus ja Transparency International Ukraine esindaja.

“Piirkonna hüvanguks ja arenguks on vajalik kogukonna ja võimude vaheline koostöö, mis praegu on kohati puudulik, sest tundlikesse aruteludesse on siiamaani olnud raske kaasata võimuesindajaid. Õnneks pole me korraldajatena tundnud vastutöötamist ning avalik huvi viib meid lõpuks sihile,” ütles MTÜ Mondo humanitaarabiekspert Veronika Svištš.  “Kui festivalist võtab osa kriitiline mass inimesi ning sisukad arutelud jõuavad meedia kaudu avalikkuseni, siis lõpuks peavad reageerima ka ametnikud ning otsustajad,” lisas ta.

Aruteludega paralleelselt toimuvad tegevused laste alal ning festivali lõpetab kontsert ja dokumentaalfilmi linastus.

Arvamusfestival Severodonetskis toimub MTÜ Mondo arengukoostöö projekti raames, mida rahastab Eesti välisministeerium. Festivali toetavad lisaks Tšehhi välisministeerium ja Šveitsi saatkond Kiievis.

VAATA KÕIKI UUDISEID

TEISED UUDISED

Afganistani teemaline vestlusõhtu ja näitus

23.09.2021

MTÜ Mondo ja Telliskivi Loomelinnak avavad 27. septembril Loomelinnaku Kolme Puu galeriis Ahto Lobjakase Afganistani teemalise fotonäituse „Maailma teine pool: pashtuni maad“.  Afganistan on juba nädalaid meedia tulipunktis. Arutatakse, kas Afganistani stabiliseerimine oli üldse võimalik, miks see läbi kukkus ja kes siis ikkagi süüdi on. Püütakse ennustada, millised saavad olema Talibani juhitud riigi poliitilised suhted
LOE EDASI