19.10.15

5 nõuannet targalt tarbimiseks täna algaval õiglase kaubanduse nädalal

Eestis on ainsana saanud õiglase kaubanduse märgistuse Chocolala šokolaad

Täna algab õiglase kaubanduse nädal. See on hea aeg osta töökohale ja koju tooteid, mille tootmisel on keelatud keskkonna ja inimeste ekspluateerimine. Juba kümme aastat on õiglase kaubanduse nädal tuletanud inimestele meelde, et meie igapäevased ostuotsused mõjutavad ja muudavad elusid ja keskkonda. Seepärast on oluline, et need otsused oleksid läbimõeldud ja eetilised.

Kui tunned, et sinu tarbimisharjumused vajavad muutmist, võid teha nii:

  • Tarbi vähem ja jaga teistega. Jagad aitab näiteks Toidupank.
  • Kui midagi vajad, siis osta õiglase kaubanduse tooteid. Õiglase kaubanduse ehk Fairtrade märk tootel tagab paremad majanduslikud ja sotsiaalsed tingimused Aafrika, Aasia ning Kesk- ja Lõuna-Ameerika talunikele ja töölistele. Eestis on kohv, tee, suhkur ja muu õiglase kaubanduse märgistusega tarbekaup saadaval mitmetes poodides. Sealt ostes saad teha head nii endale kui ka teistele: Biomarket, Kaubamaja, Looduspere, Maxima, Marx&Spencer, Prisma, Selver, Solaris, Stockmann.
  • Tunnusta õiglaselt eestimaist. Eestis on ainsana saanud õiglase kaubanduse märgistuse Chocolala šokolaad. Proovi seda ja külasta Hiiumaad, sest Hiiu vald on Eesti esimene õiglase kaubanduse omavalitsus.
  • Ole uuenduslik ja leia selliseid tooteid, mis on põnevad, loomingulised ja parandavad tootjate heaolu. Näiteks korraldab MTÜ Mondo kolmapäeval, 21. oktoobril kell 17:30-20:00 Keenia, Ghana, Uganda ja Afganistani naiste valmistatud käsitöö müügi Mondo maailmahariduskeskuses Telliskivi Loomelinnakus. Käsitöölised, peamiselt naised ja erivajadustega noored, saavad oma töö eest õiglast tasu, lisaks toetab Mondo nende koondumist ühistutesse ning paremate töötingimuste loomist. Lisainfo siit.
  • Räägi õiglasest kaubandusest kõvahäälselt oma kolleegidele, sõpradele ja tuttavatele, et meis olevad teadmised kujuneksid harjumusteks.

MTÜ Mondo edendab õiglast kaubandust Eestis.

Rohkem infot: www.fairtrade.ee, MTÜ Mondo vastutustundliku tarbimise valdkonnajuht Kristina Mänd

Tel. 56909754, kristina@mondo.org.ee

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo fotonäitus Balti jaama Kunstitänaval avab Ukraina sõjapõgenikest noorte elu Eestis

12.04.25

Sel nädalal avatud näitusel jagavad Ukraina sõjapõgenikest noored Eesti eri nurkadest oma lugusid kohanemisest. Balti Jaama ja Telliskivi Loomelinnaku vahelisel alal paiknevas vabaõhugaleriis asuva näituse autor on fotograaf Annela Samuel. Koostöös Mondoga valminud fotonäitus jutustab loo kaheksast Ukraina noorest, kes otsivad oma teed eri maailmade vahel – ühelt poolt on vaja luua endale uus elu
LOE EDASI
VAATA KÕIKI
MTÜ Mondo
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.