09.03.20

Mondo kutsub külla: uudiseid Ugandast

Kuna Mondo Uganda suunalised tegevused on plahvatuslikult laienenud, siis kutsume teid 17. märtsil kell 18 külla, et sellest kõigest põhjalikumalt rääkida.

Kui seni oleme Tarkusefondi annetustest toetanud lapsi Birmas, Ghanas ja Keenias, siis eelmisel aastal alustasime saja lapse koolitoetust Kikooba koolis Ugandas. Samuti aitasime kooli juurde rajada internaatosa kaugemal elavatele lastele ja soetada 5000 liitrise veetünni, kuhu kogunev vihmavesi katab koolipere veevajaduse.

Aastal 2018 alustas Mondo ka EU Aid Volunteers programmi vabatahtlike lähetamist Ugandasse. Hetkel oleme otsimas kolme vabatahtlikku eksperti Uganda eri piirkondadesse, sh Kikoobasse. Täpsem info siit. Vabatahtlike lähetamist rahastavad Euroopa Komisjon ja Eesti Välisministeerium.

Kikooba naisi toetame nende käsitööd müües, nii nagu juba aastaid oleme toetanud Kampalas elavaid liikumispuudega naisi.

Eesti Välisministeeriumi toel ning koostöös Tallinna Ülikooli ja erasektori ekspertidega töötas Mondo 2018. aastal välja innovatiivse digipädevuste kursuse pagulasnoortele. Digipädevuste kursus annab pagulasnoortele praktilised oskused, mis aitab neil lahendada elulisi probleeme nii tööalaselt, kui ka eraelus ning pikemas perspektiivis toetab neid elus iseseisvalt toime tulema.

Ugandas õpetatakse Mondo digiprogrammi koostöös Soome Kirikuabiga kahes pagulasasumis – Rwamwanjas ja Kyaka II-s. Aastas saavad kahes asumis kokku programmist kasu 750 kutsekooli õpilast. Eesti Välisministeeriumi abiga annetasime mõlema pagulasasumi arvutiklassi 20 nutitelefoni.

Uganda teemalisel õhtul räägivad Mondo sealsetest kogemustest ja uutest põnevatest plaanidest Siisi Saetalu, Alline Lotman ja Riina Kuusik-Rajasaar.

Üritus on tasuta ja avatud kõikidele huvilistele. Eriti on oodatud Tarkusefondi annetajad, kelle toetuslapsed käivad Kikooba koolis.

Pakume külalistele teed, kohvi ja aafrikapäraseid suupisteid.

Ürituse info Facebookis (anna oma tulekust teada seal).

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo viib koos Eesti haridusiduga Clanbeat uue vaimse tervise lahenduse Ukrainasse

27.06.24

Clanbeati lahenduse abil kaardistatakse Žõtomõri oblasti kooliperede vaimse heaolu seis, mis annab parema ülevaate sõja mõjust noorte ja kooli töötajate vaimsele heaolule, ning viib nad kokku just neile sobivaimate tugiteenustega. „Sõda on viinud Ukraina inimesed vaimse tervise kriisi, kus iga viienda ukrainlase seisund on keeruline. Me räägime ligi kümnest miljonist inimesest, kel tuleb lisaks muule
LOE EDASI
VAATA KÕIKI