14.02.18

Kandideeri vabatahtlikuks Aafrikasse või Ukrainasse 1. märtsini!

MTÜ Mondo lähetab esimese Eesti organisatsioonina Euroopa Liidu humanitaarabi vabatahtlikke Ghanasse, Keeniasse, Ugandasse ja Ukrainasse. Kandideerimised on avatud veel kaks nädalat – 1. märtsini. Kokku otsitakse 12 erineva profiiliga professionaali.

Vabatahtlike ülesanne on toetada kohapealse Mondo partnerorganisatsiooni tööd oma erialaste oskustega. Vabatahtlike lähetused kestavad 6-12 kuud ning kandideerimisvõimalus on kõigil Euroopa Liidu kodanikel. Otsime kindlate erialaste oskuste ja töökogemusega inimesi, näiteks ämmaemandad, õpetajad, juristid, turundajad. Kandideerida saab nii juunior kui seenior vabatahtliku positsioonidele, seenior vabatahtliku töökogemus peab olema üle 5 aasta, juunior vabatahtliku töökogemus võib olla väiksem.

Enne kandideerimist on oluline tutvuda konkreetse positsiooni nõuetega, vastuvõtva organisatsiooni ning keskkonnaga. Mondo töötab väga erinevates piirkondades, näiteks Ukrainas toimub töö kontrollpunktide ja selgelt reglementeeritud liikumispiirangutega Ida-Ukraina kriisipiirkonnas, Keenias ja Ghanas töötame külades, kus elamistingimused on üsna tagasihoidlikud. Vabatahtlikult eeldame suurt iseseisvust ning võimet planeerida oma tegevusi ning võtta vastu otsuseid üksinda, kuid olla ka võimeline sulanduma kultuuriliselt erinevasse meeskonda.

Kandideerimiseks tuleb saata vastavale positsioonile vajalik dokumentatsioon. Parimate kandidaatidega toimuvad intervjuud, kus valitakse iga vabatahtliku positsiooni kohta välja kaks inimest. Väljavalitud osalevad 10-päevasel koolitusel Euroopas, pärast mida toimub lõplik valik. Valitud vabatahtlikud läbivad lisaks 5-päevase koolituse Eestis. Koolituskulud kaetakse, vabatahtliku lähetuse ajal on kaetud reisikulud, kaasaarvatud kindlustus, vaktsineerimine ja viisa ning elamiskulud kohapeal.

Rohkem infot leiate siit

Loetelu avatud kandideerimistest:

Loodusteaduste õpetaja 12 kuuks (sept 2018 – aug 2019) Ghanasse, Kongo külla. Kogukonna hariduse kvaliteedi tõstmine, töö sõpruskoolidega. Eelduseks vähemalt kaheaastane kogemus õpetajana, kasuks tulevad IT alased teadmised.

Turunduskogemusega kogukonna arendaja 6 kuuks (juuli 2018- dets2018) Ghanasse, Kongo külla. Kohalike sheavõi ja korvipunujate ühistute toetamine turundus- ja müügitöös. Kasuks tuleb varasem kokkupuude arenguriikidega.

Õpetamiskogemusega IT-spetsialist 6 kuuks (sept 2018 – veebr 2019) Ghanasse, Kongo külla. Kohaliku kogukonna liikmete IT oskuste arendamine. Eelduseks õpetajakogemus IT valdkonnas, head pedagoogilised oskused.

Ämmaemand 6 kuuks (juuli 2018 – dets 2018) Ghanasse, Kongo külla. Kohalike meditsiinitöötajate koolitamine, seksuaalharidus. Eelduseks vähemalt viieaastane erialane töökogemus.

Õpetaja 6 kuuks (sept 2018 – veebr 2019) Keeniasse, Shianda külla. Töö kuues erinevas alg- ja põhikoolis, õpetajate õpetamine, laste igapäevaelu jäädvustamine, sõpruskoolide võrgustik. Eelduseks vähemalt kaheaastane kogemus õpetajana.

Kogukonna arendaja, projektijuht 6 kuuks (juuli 2018 – dets 2018) Keeniasse, Shianda külla. Kohalike naisettevõtlusgruppide toetamine uutes projektides ja finantsaruandluses. Eelduseks varasem kogemus kas projektijuhtimises, põllumajanduses, finantsvaldkonnas või ettevõtluses.

Toitumisnõustaja või medõde 6 kuuks (juuli 2018 – dets 2018) Keeniasse, Shianda külla. Toitumisalane nõustamine ja HIV/AIDS teemaline teavitustöö kohalikus kogukonnas. Eelduseks erialane kogemus nõustajana või medõena.

Turunduskogemusega kogukonna arendaja 12 kuuks (juuli 2018 – juuni 2019) kahte Uganda väikelinna (Arua ja Bakwach). Kohalike naistegruppide jätkusuutlikkuse ja majandusliku toimetuleku toetamine. Eelduseks varasem töökogemus Aafrika maapiirkondades.

Turunduskogemusega kogukonna arendaja 12 kuuks (juuli 2018 – juuni 2019) Uganda väikekülasse Kikoobasse. Kohalike naistegruppide jätkusuutlikkuse ja majandusliku toimetuleku toetamine. Eelduseks varasem töökogemus Aafrika maapiirkondades.

Turunduskogemusega kogukonna arendaja 6 kuuks (juuli 2018 – dets 2018) Uganda pealinna Kampalasse. Kolme erineva kohaliku organisatsiooni turundusalaste tegevuste toetamine.

Terpeut 6 kuuks (juuli 2018 – dets 2018) Ida-Ukrainasse Severodonetski linna. Psühhosotsiaalsed tugiteenused ja tegevused sisepõgenikele. Töö toimub 35 km kaugusel kontaktjoonest.

Jurist 6 kuuks (sept 2018 – veebr 2019) Ida-Ukrainasse Severodonetski linna. Sisepagulastega tegeleva kohaliku organisatsiooni nõustamine. Eelduseks varasem kohtupraktika ja rahvusvahelise humanitaarabi seaduste tundmine. Töö toimub 35 km kaugusel kontaktjoonest.

Lisainfo:

Janika Tamm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo otsib sotsiaalmeedia spetsialisti

23.05.24

Mondo otsib oma tiimi  sotsiaalmeedia spetsialisti, kelle peamiseks ülesandeks on Mondo sotsiaalmeedia kanalite haldamine ning sõnumite seadmine, et lood meie partnerkogukondadest jõuaksid laiema avalikkuseni. Sinu ülesandeks on luua ja toimetada sisu, analüüsida sotsiaalmeedia köögipoole andmeid ja suunata ning korraldada nende põhjal oma tööd. Samuti ootame vajadusel kaasamõtlemist ja panuse andmist Mondo kommunikatsioonitegevustes laiemalt ning kommunikatsioonijuhi
LOE EDASI
VAATA KÕIKI