28.11.23

Mondo juhatuse liige Triinu Ossinovski on aasta kodanik

Siseminister Lauri Läänemets andis aasta kodaniku tiitli Triinu Ossinovskile töö eest Ukraina abistamisel. Lisaks said kodanikupäeva aumärgi 14 inimest, kes edendavad elu erinevates paikades üle kogu Eesti.

“Meie Mondos, oma tööd tehes kas siis Ukrainas või mujal oma sihtriikides, mõtestame oma tööd sedasi – me ei suuda muuta suurt maailma, küll aga paljude inimeste väikeseid maailmu,” ütles Triinu auhinda vastu võttes. 

“Valdkondades, kus ma töötan – humanitaarabi ja arengukoostöö, ei ole võimalik midagi päriselt üksi saavutada või ära teha. Kõik tegevused, kõik eesmärgid oleme me MTÜs Mondo saavutanud meeskonnana. Seega näen mida seda tunnustust mitte vaid endale omistatuna, vaid kogu meie meeskonnale, keda tänase seisuga on 36 inimest. Minul on olnud au seda meeskonda ühe juhatuse liikmena juhtida.

Sama kehtib ka minu laiema rolli kohta vabakonna, kodanikuühiskonna esindajana. Tugi, head mõtted, huvikaitse tegevused, sektori elujõulisus ning professionaalsus on valdkonnad, mida ajame ikka üheskoos ja selles mõttes näen ma tänast tunnustust kui tänu meie sektorile laiemalt.”

Aasta kodaniku tiitli andis üle siseminister Lauri Läänemets 26. novembril, mil Eestis tähistatakse kodanikupäeva. Kodanikupäeval tõstetakse esile tegusate ja ettevõtlike inimeste panust Eesti ühiskonna arengusse. Siseministri sõnul annab kodanikupäev võimaluse tunnustada inimesi, kes kodanikuühiskonda oma suure panuse annavad. „Tehtud töö märkamine ja selle esiletoomine aitab meil ühtlasi motiveerida ka tuhandeid teisi meie ühiskonna eestvedajaid, sest selliseid algatusi ja inimesi meie riik märkab ja seab eeskujuks,“ lisas Läänemets.

Aasta kodaniku aunimetust anti välja 21. korda. Samal päeval tunnustas ministeerium ka 14 inimest kodanikupäeva aumärgiga. Aumärgi saavad inimesed, kes on oma kogukonnas või laiemalt ühiskonnas jätnud olulise jälje, edendades kodanikukasvatust, väärtustades kodanikuteadvust või tehes vabatahtlikku tööd oma kogukonnas. Koos tänaste tunnustuse saajatega on kokku välja antud 451 aumärki. Vaata aumärgi saajaid siit postitusest.

Foto: Marek Metslaid

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo toetab põgenikke mitmekülgselt nii Eestis kui partnerriikides

19.06.24

Tänasel rahvusvahelisel pagulaspäeval kutsume üles toetama neid, kes on pidanud põgenema oma kodust vägivalla või tagakiusamise eest.  ÜRO pagulasameti värske raporti järgi on nende inimeste arv kümne aastaga kahekordistunud, ulatudes tänavu 120 miljonini. Kusjuures 40% neist on lapsed ja noored, kelle jaoks see tähendab tihti ka haridustee katkemist. Põgenike arvu kasvatavad nii uued konfliktid kui
LOE EDASI
VAATA KÕIKI