01.06.18

Mondo kingib Eestile 100 tarka last

Eesti tähistab täna lastekaitsepäeva, Birmas tähistatakse aga juunis kooliaasta algust. Uuest kooliaastast hakkavad lisaks varasemale viiele stipendiaadile, veel neli vähekindlustatud last Birmas Shani osariigis saama Mondo Tarkusefondi toetust. Nende laste liitumisel kasvab Tarkusefondi kaudu keskharidust saavate laste arv ümmarguse 100-ni.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva aastal on meil hea meel tõdeda, et need 100 hariduse juurde jõudnud last Ghanas, Keenias ja Birmas on märgiks eestlaste hoolivusest ja võimest näha maailma tervikuna. Tarkusefondi kaudu stipendiumi saavate keskkoolilaste arv on riigiti erinev – Ghanas 42 ja Keenias 49. Kaks kooliaastat oleme fondist toetanud viite šani last, kellele lisanduvad sel õppeaastal neli uut õpilast. Stipendium katab nende elamiskulud õpilaskodus Namlani linnakeses. Kõik toetuslapsed tulevad väiksematest küladest ning igapäevane kooli ja kodu vahet liikumine on vahemaade, vihmaperioodide, puuduva transpordiühenduse ja turvalisuse tõttu võimatu. See tähendabki, et ainus võimalus on elada spetsiaalselt selleks otstarbeks loodud õpilaskodus.

Arengumaades on lastel hariduse juurde pääseda palju keerulisem kui Euroopas ja 50 miljonile lapsele üle ilma jääbki koolis käimine vaid kaugeks unistuseks. Mondo Tarkusefondi kaudu on eestlased arengumaade laste haridust saanud toetada juba 2009. aastast alates. Kui liidame keskharidust omandavale sajale lapsele juurde 227 põhiharidust omandavat last, saame Tarkusefondi toetatavate koguarvuks 337. Vastavalt vajadustele ja kogutud annetustele suuname Tarkusefondi toetust vahel ka teistesse sihtriikidesse – näiteks toetame Jalalabadis asuvat Fatima Zahra tüdrukutekooli Afganistanis. Mondo Tarkusefond ootab uusi toetajaid ja annetajaid aastaringselt. Annetusi saab teha annetustelefoni numbril 900 1400 (5 eurot) või tehes ülekande endale sobivas summas Mondo Tarkusefondi kontonumbrile EE491010220099409013. Samuti saab annetust teha Ma armastan aidata veebikeskkonnas.

Pikemalt saab Birma kooliharidusest lugeda Mondo blogipostitusest. 

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo taastas Ukrainas kaks koolimaja

01.12.23

Lisaks koolimajade taastamisele Mõkolaivis ja Zaporižžja oblastis osalesid mõlema kooli õpetajad koolitustel vaimse tervise toetamise ja digiõppe teemadel.  Sõda on andnud tõsiseid lööke haridusele Ukrainas – 2022 aasta lõpu seisuga on pommitamised kahjustanud 2619 haridusasutust, millest 406 on täielikult hävitatud. Lisaks sellele alustas 2022. aasta septembris vaid kolmandik Ukraina koolidest kontaktõpet, kuna riigi sõjaaja seaduste
LOE EDASI
VAATA KÕIKI