28.07.23

Mondo kogub annetusi Ghana kogukonnale mootorratta ostmiseks

Mootorratas aitaks koolitoetusi viia Mondo partnerkogukonna vaesematele lastele, kelle koolid asuvad külakeskusest kuni 60 kilomeetri kaugusel. Täna viiakse koolitoetused, – vormid ja õpikud neile peamiselt jalgrattal või jalgsi.

Mondo Tarkusefondi toel käib täna Põhja-Ghanas koolis 121 last, kelle peredel pole võimalust koolitasusid maksta või õppevahendeid osta. “Selleks, et lapsed koolis saaksid käia, viib Mondo partnerorganisatsioon KoCDA neile täna olukorra sunnil õpikud, õppetasud või koolivormid kohale peamiselt jalgrattal, jalgsi või laenatud transpordivahenditega – nende vana mootorratas läks aasta alguses lõplikult katki. Vahemaad võivad ulatuda aga 30 või isegi 60 kilomeetrini,” sõnas Mondo Tarkusefondi juht Egle Küngas.

Mootorratta hind on Ghanas orienteeruvalt 1600 eurot. 2000 euro eest saame soetada ka vajaliku turvavarustuse.

Annetusvõimalused:

Mootorratas on Ghanas levinuim transpordiviis ning neid kasutatakse autode asemel nii erasõitudel, taksodena kui näiteks asjade transportimisel. Plaanitav mootorratas lihtsustaks oluliselt Mondo Tarkusefondi lasteni jõudmist ning nende koolitee toetamist. Lisaks toetuste kättejagamisele käivad KoCDA töötajad regulaarselt Tarkusefondi õpilasi ja nende koole monitoorimas. Külaskäigud jalgrattal teeb keerulisemaks asjaolu, et keskmine temperatuur Põhja-Ghanas on 34°C

Mondo Tarkusefond on loodud õpilaste toetamiseks ja hariduse edendamiseks Mondo sihtriikides. Haridus on üks peamisi võtmekohti vaesusest väljamurdmiseks. Täna käib Tarkusefondi toel koolis 355 alg-, põhi- ja ülikooliõpilast Ghanas, Keenias, Ugandas, Birmas ja Türgis. Lisaks toetab Mondo Tarkusefond üle 200 õpilasega Afganistani tüdrukutekooli. Tarkusefond tegutseb tänu Eesti eraannetajatele.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo viib koos Eesti haridusiduga Clanbeat uue vaimse tervise lahenduse Ukrainasse

27.06.24

Clanbeati lahenduse abil kaardistatakse Žõtomõri oblasti kooliperede vaimse heaolu seis, mis annab parema ülevaate sõja mõjust noorte ja kooli töötajate vaimsele heaolule, ning viib nad kokku just neile sobivaimate tugiteenustega. „Sõda on viinud Ukraina inimesed vaimse tervise kriisi, kus iga viienda ukrainlase seisund on keeruline. Me räägime ligi kümnest miljonist inimesest, kel tuleb lisaks muule
LOE EDASI
VAATA KÕIKI