20.01.23

Mondo kogub annetusi Ukraina toetamiseks

Ukraina vajab jätkuvalt talve üleelamiseks mitmekülgset abi. Mondo kutsub Eesti inimesi ja ettevõtteid toetama Ukraina ülesehitamist, humanitaarabi pakkumist ning haridusasutusi ja -tegevusi käesolevas kriisis.

Mondole tehtud annetustega toetad Ukrainat järgmiselt:

  • soetame ukrainlastele toidupakke,
  • soetame generaatoreid, mis aitavad säilitada ukrainlaste ligipääsu elektrile ja selle kaudu elutähtsatele teenustele,
  • aitame ülesehitada sõjas kannatada saanud kodusid,
  • toetame toimetulekukoolituste kaudu Ukraina naisi erinevates piirkondades,
  • toetame Ukraina koole ning erinevaid haridusprojekte,
  • toetame ukrainlasi psühhosotsiaalse kriisiabi kaudu. 

Annetamisvõimalused:

Vajadused Ukraina toetamiseks on täna väga erinevad, kasvavad ajas ning vajavad mitmekülgset sekkumist. “Sügis-talv 2022 tõi endaga kaasa Venemaa korraldatud raketirünnakud, mille eesmärk oli muuhulgas tabada Ukraina kriitilist infrastruktuuri. See tähendab, et suur osa ukrainlastest on pidevalt elektri, kütte ja veeta,” ütles Mondo Ukraina humanitaarabi tegevuste juht Erika Tšerkašina. 

Aktiivsest sõjategevusest räsitud riigis püsivad ka varasemad vajadused, sealhulgas toidu- ja hügieeniabi, hariduse püsimine, ülesehitus ja evakuatsioon. Seda eriti hiljuti vabastatud aladel Ida-Ukrainas. 

“Mondo roll selles kriisis on tagada, et tekkinud humanitaarkatastroofis ei kaotataks sõjakaotustele lisaks ühtegi inimelu seetõttu, et puudus ligipääs turvalisele varjupaigale või toidule,” ütles Mondo juhatuse liige Triinu Ossinovski. Oluline on toetada ka haridusvõrku, et võimalikult katkematu hariduse omandamine saaks jätkuda ning me ei näeks sõja lõppedes kaotatud põlvkondi, kes kaotasid sõja tõttu ligipääsu haridusele.

Mondo tegutseb Ukrainas koostöös oma partneritega: Vostok SOS, Real Ukrainians, Dobrobrat, Tšernihivi Inimõiguste Haridusmaja ja Sincere Heart.

Täiemahulise sõja algusest on Mondo toimetanud Ukrainasse üle 370 tonni toiduabi ja 189 generaatorit ning jaotanud 5500 perele Ukrainast soetatud toiduabi. Mondo on toetanud kriisi- ning evakuatsiooniinfo kõnekeskuse tööd, taastanud purustusi saanud kodusid, toetanud üle 600 psühholoogilise online-konsultatsiooni ja sisepõgenikele suunatud lastelaagreid. Mondo Ukraina tegevustest ja partneritest saab rohkem lugeda siin

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo toetab Eesti organisatsioonide kliimateemalisi projekte

14.05.24

Mondo korraldab järgneva nelja aasta jooksul kolm väikerahastusvooru, et toetada Eesti kliima- ja keskkonnateemadega tegelevaid organisatsioone. Esimese sammuna toimuvad 29. mail kell 14.00 Mondos mõttetalgud, et koos taotlusvoore kujundada. Kõikidel huvitatud organisatsioonidel palume end registreerida selle vormi kaudu. Mõttetalgutel saab osaleda kohapeal Mondos või veebis.  “Vabaühendused on keskkonnaprobleemide lahendamisel kesksel kohal, kuna nad on hästi
LOE EDASI
VAATA KÕIKI