Mondo töötab Ukrainas alates 2014. aastast, mil käivitus kolme Eesti organisatsiooni ühisalgatus Ukraina heaks! Mondo Ukraina humanitaarabitegevustega tutvumiseks vaata allpool Google kaarti, kuhu on märgitud kriisipiirkonna asulad, kus koostöös kohaliku organisatsiooniga VostokSOS oleme andnud humanitaarabi. Klikkides asulal avaneb ka link täpsematele tegevustele ja sotsiaalmeedia aruannetele. Arengukoostööga hakkasime tegelema 2015. aastal ning meie põhiline tähelepanu on suunatud sisepõgenike õiguste huvikaitsele ning haridus- ja sotsiaalpsühholoogilistele tegevustele Ida-Ukrainas.

Mondo tegevust Ukrainas on toetanud Eesti Välisministeerium ning era-annetajad. 2018. aastast lähetame piirkonda vabatahtlikke eksperte EU AID Volunteers programmi raames.

Toimetasime meditsiiniabi

35 MEDASUTUSENI

kriisipiirkonnas

2016-2018 osutasime

3600 abivajajale

sotsiaalpsühholoogilist tuge

Koolitasime 70 kriisipiirkonna

õpetajat

inimõiguste vallas

Nõustasime 2014-2016

2350 ABIVAJAJAT

juriidilistes küsimustes

Korraldasime esimese

Arvamusfestivali

Ukraina kriisipiirkonnas

Toetasime kriisipiirkonnas

25 kooli

õppevahenditega

Haridusprogrammi koolides

Ukrainas õpib

6200 Last

Esmavajaduste katmiseks jagasime

2500 toidupakki

Ukraina kriisipiirkonnas

ÜRO simulatsioonist

Luganski oblastis võttis osa

 201 õpilast

Kunstnik Jarõna Ilo pani oksjonile

63 teost,

et toetada kriisiabi Ukrainas

Mondo partnerid Ukrainas

Vostok SOS

Vostok SOS on sisepõgenike asutatud ning Ida-Ukrainat hästi tundev organisatsioon, mis aitab humanitaarabi otse kriisipiirkonda toimetada ja seisab sisepõgenike ning konfliktist mõjutatud elanike õiguste eest. Vostok SOSi peakontor on Kiievis ning filiaal asub Severodonetskis.

Tšernigivi Inimõiguste Haridusmaja

Tšernigivi Inimõiguste Haridusmaja on Mondo partner haridustegevustes, kellega koostöös viime ellu maailmahariduse ning inimõiguste alast koolitus- ja mentorlusprogrammi kriisipiirkonna koolidele.

Uudised

Mondo otsib vabatahtlikke seitsmesse arenguriiki

04.12.2018

Maailmas tähistatakse 5. detsembril rahvusvahelist vabatahtlike päeva. MTÜ Mondo kuulutab sel päeval välja Euroopa Liidu humanitaarabi vabatahtlike programmi kandideerimisvooru, mille raames otsitakse erialaeksperte Ghanasse, Keeniasse, Ugandasse, Ukrainasse, Taisse, Gruusiasse ja Türki. Vabatahtlike lähetused kestavad 6 või 12 kuud ning kandideerimisvõimalus on kõigil Euroopa Liidu kodanikel. Seekordses voorus otsitakse nelja erineva eluvaldkonna esindajaid kokku 21-le positsioonile.
LOE EDASI