Mondo kogub annetusi Ukraina sõjas kannatanute toetuseks.

Annetada saab Mondo Kriisifondi lehel.

Annetusnumbritel:

9000380 – 5€

9000381 – 10€

9000382 – 50€

MTÜ Mondo annetuskontole:

SEB Pank, IBAN: EE491010220099409013

Mondo toetab…

  • Ukraina sõjapiirkondade inimesi ja sisepagulasi humanitaarabiga
  • evakuatsioonide korraldamist ja kriisiinfo telefoniliinide tööd
  • sõjas kannatanud inimestele psühholoogiliste ja juriidiliste teenuste andmist
  • Ukraina haridusvõrgu taastamist 
  • Ukraina õpetajate võrgustiku loomist Eestis
  • Ukraina haridustöötajaid distantsõppe läbiviimiseks vajalike oskuste omandamisel

Mondo on Ukrainas töötanud alates 2014. aastast, mil käivitus kolme Eesti organisatsiooni ühisalgatus Ukraina heaks! Humanitaarabi raames oleme toetanud Luganski oblasti medasutusi, koole ning ebaseaduslikult kinnipeetuid ja piinamisohvreid. Arengukoostööga hakkasime tegelema 2015. aastal ning meie põhiline tähelepanu on suunatud haridus- ja psühhosotsiaalsetele tegevustele Ida-Ukrainas. Mondo projektid Ukrainas keskenduvad sisepõgenikele ning konfliktipiirkonna elanikele.

Mondo tegevust Ukrainas on toetanud Eesti Välisministeerium ning era-annetajad. 2018. aastast lähetame piirkonda vabatahtlikke eksperte EU AID Volunteers programmi raames.

Arvamuslugu: Ilustamata vaade Ukrainale

27.08.2022

Ukraina iseseisvuspäev on 24. augustil ning ühtlasi täitub kuus kuud Venemaa viimasest kallaletungist Ukrainale, mis on nõudnud kümneid tuhandeid elusid ning sundinud miljoneid inimesi oma kodudest lahkuma. Selles sõjas kannatab iga ukrainlane – kes otsesemalt, kes kaudsemalt. Humanitaarabi maailmas on ammu teada tõde, et iga konflikt ja humanitaarkriis, olgu kui keeruline ja kriitiline tahes, hakkab
LOE EDASI

Mondo partnerid Ukrainas

Vostok SOS

Vostok SOS on sisepõgenike asutatud ning Ida-Ukrainat hästi tundev organisatsioon, mis aitab humanitaarabi otse kriisipiirkonda toimetada ja seisab sisepõgenike ning konfliktist mõjutatud elanike õiguste eest. Vostok SOSi peakontor on Kiievis ning filiaal asub Severodonetskis.

Tšernigivi Inimõiguste Haridusmaja

Tšernigivi Inimõiguste Haridusmaja on Mondo partner haridustegevustes, kellega koostöös viime ellu maailmahariduse ning inimõiguste alast koolitus- ja mentorlusprogrammi kriisipiirkonna koolidele.

Lõpetatud projektid Ukrainas