Mondo töötab Ukrainas alates 2014. aastast, mil käivitus kolme Eesti organisatsiooni ühisalgatus Ukraina heaks! Humanitaarabi raames oleme toetanud Luganski oblasti medasutusi, koole ning ebaseaduslikult kinnipeetuid ja piinamisohvreid. Arengukoostööga hakkasime tegelema 2015. aastal ning meie põhiline tähelepanu on suunatud haridus- ja psühhosotsiaalsetele tegevustele Ida-Ukrainas. Mondo projektid Ukrainas keskenduvad sisepõgenikele ning konfliktipiirkonna elanikele.

Mondo tegevust Ukrainas on toetanud Eesti Välisministeerium ning era-annetajad. 2018. aastast lähetame piirkonda vabatahtlikke eksperte EU AID Volunteers programmi raames. 

Toimetasime meditsiiniabi

47 MEDASUTUSENI

kriisipiirkonnas

2016-2019 osutasime

4500 abivajajale

psühhosotsiaalset tuge

Koolitasime 90 kriisipiirkonna

õpetajat

inimõiguste vallas

Nõustasime 2014-2016

2350 ABIVAJAJAT

juriidilistes küsimustes

Korraldasime esimese

Arvamusfestivali

Ukraina kriisipiirkonnas

Toetasime kriisipiirkonnas

30 kooli

õppevahenditega

Haridusvõrgustiku koolides

Ukrainas õpib

9000 Last

Esmavajaduste katmiseks jagasime

2500 toidupakki

Ukraina kriisipiirkonnas

ÜRO simulatsioonist 2018-2019

Luganski oblastis võttis osa

 399 õpilast

Kunstnik Jarõna Ilo pani oksjonile

63 teost,

et toetada kriisiabi Ukrainas

Mondo partnerid Ukrainas

Vostok SOS

Vostok SOS on sisepõgenike asutatud ning Ida-Ukrainat hästi tundev organisatsioon, mis aitab humanitaarabi otse kriisipiirkonda toimetada ja seisab sisepõgenike ning konfliktist mõjutatud elanike õiguste eest. Vostok SOSi peakontor on Kiievis ning filiaal asub Severodonetskis.

Tšernigivi Inimõiguste Haridusmaja

Tšernigivi Inimõiguste Haridusmaja on Mondo partner haridustegevustes, kellega koostöös viime ellu maailmahariduse ning inimõiguste alast koolitus- ja mentorlusprogrammi kriisipiirkonna koolidele.

Uudised

Toimub veebiseminar “Mäng õppetöös”

13.05.2020

Järjekorras neljas ja viimane Eesti ja Ukraina ekspertidega veebiseminar sarjast “Distantsõpe ei tunne riigipiire” toimub 14. mail kell 11.00. Seminar keskendub teemale “Mäng õppetöös.” Veebiseminaril esineb Eesti haridusekspert Aleksei Razin, kes annab ülevaate mängu kui metoodika kasutamisest õppetegevuses. Seminari modereerib Oleksandr Voitenko Ukrainast. Veebiseminar on eeskätt suunatud Ida-Ukraina koolide õpetajatele ja haridustöötajatele, aga oodatud on
LOE EDASI