02.11.2022

Mondo kutsub külla: Millist abi naised vajavad?

10. novembril kell 18-19.30 toimub Mondo kutsub külla sarja üritus, teemaks  naiste võimestamine. Paraku on nii, et sageli on vaesus naise nägu – eriti on ta naise nägu madalama sissetulekutasemega riikides, nagu seda on Uganda. Mida saab teha, et naisi ja koos nendega ka lapsi vaesusest välja aidata? Millised on olnud senised praktikad – mis toimib, mis ei toimi? Millist mõju suudab pisike Eesti saavutada kuus korda suuremas Ugandas?
Mondo kutsub külla üritusel jagavad seekord oma mõtteid ja kogemusi Mondo vabatahtlikuna Keenias ning Ugandas töötanud Eve Kislov ning Mondo toimetulekuprogrammi koordinaator Ugandas Judith Akite.
Muugal elav Eve on jurist ja käsitööõpetaja. Ta alustas Mondo lähetusel vabatahtliku tööd Keenias, kus ta aitas Shianda õmblustöökoja töötajaid uute toodete disainimisel ja elektriliste õmblusmasinate tundmaõppimisel. Lisaks õpetas Eve Khaunga ja Eskura küla naistele heegeldamist. Tema lähetusperiood jätkus Ugandas, kus tuli tagada erinevate õmblustöökodade toodete parem kvaliteet, töötada välja uusi tooteid ning leida uusi müügivõimalusi.
Mondo Uganda esinduse ja toimetulekuprogrammi koordinaator Judith Akite on õppinud Makerere Ülikoolis Kampalas nii täiskasvanuharidust kui noorsootööd. Ta on üle 15 aasta juhtinud erinevaid programme täiskasvanute kirjaoskuse, toimetuleku, vee- ja sanitaaria ning noorsootöö valdkonnas. Judithil on laialdane kogemus naiste jõustamises väga erinevate praktiliste meetodite abil ning teadmine sellest, mis toimib ja mis mitte.
Üritus on avatud kõigile huvilistele, vestlus toimub eesti ja inglise keeles (tõlkega eesti keelde). Pakume teed ja kohvi.
Taustaks. Mondo töötab Ugandas alates 2012. aastast toetades erivajadustega naiste ja noorte toimetulekut ning tõstes Uganda õpetajate ja pagulasnoorte digipädevusi. Mondo tegevusi Ugandas on toetanud Eesti Välisministeerium, Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus, Belgia Arengukoostöö Keskus ning era-annetajad. Loe Mondo tegevustest Ugandas edasi siit https://mondo.org.ee/riigid/uganda/
Ürituse kaanefotol on Uganda pealinnas tegutseva käsitöögrupi KDI juht Olivia Naava oma pojaga. 
VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo lähetas Ukrainasse 72 generaatorit

06.12.2022

Detsembri alguses toimetas Mondo Ukrainasse 72 generaatorit võimsusega 2-18 kW, neist 29 tänu Välisministeeriumi rahastusele ja 43 tänu Eesti era-annetajatele. Generaatoreid jagavad laiali Mondo partnerid Ukrainas Vostok SOS ja Dobrobat. Juba sel nädalal suunduvad esimesed generaatorid Ukraina haiglatesse, sisepagulaste majutuskeskustesse, koolidesse ja teistesse avalikesse hoonetesse, kus Ukraina inimesed saavad elutähtsaid teenuseid, olla soojas ja laadida
LOE EDASI