Mondo on alates 2012. aastast tegutsenud Uganda erivajadustega naiste ja noorte toimetuleku edendamisega.

Aitasime rajada ratastoolis naistele õmblustöökoja Tailoring and Crafts by Kampala Disabled Initiatives ning puuetega noorte koolile NoveBluesky International tootmiskeskust. Toetame erivajaduste inimeste toimetulekut ka Põhja-Ugandas.

2018. aastast lähetame piirkonda vabatahtlikke EU AID Volunteers programmi raames.

Loe altpoolt meie partneritest ja tegevustest lähemalt.

Puuetega inimeste toetamine Ugandas

LOE LÄHEMALT

 KDI õmblustöökoda pakub

10 naisele

igapäevast tööd

2018. aastal alustas

15 uut erivajadusega inimest

elatise teenimist

Mondo partnerid Ugandas

Uganda Pioneers Associaton

UPA on 1989. aastal loodud vabatahtike organisatsioon, mille eesmärgiks on edendada kogukonnapõhist arengut, kultuuridevahelist dialoogi ning noorte osalust vabatahtlikus töös. Organisatsiooni peakontor asub Kampala äärelinnas Nansanas ning lisaks ulatuvad organisatsiooni harud seitsmesse Uganda piirkonda. UPA vahendab rahvusvahelisi vabatahtlikke ka töölaagritesse või pikaajalistesse teenistustesse. Vabatahtlikele pakutakse teenistuse ajal vajalikku tuge ning kokkuleppel majutuvad vabatahtlikud Nansanas asuvas külalisemajas. MTÜ Mondo vabatahtlikud on seni lähetuse algusperioodil elanud külalistemajas ning kasutanud UPA kui vastuvõtva organisatsiooni tuge kogu lähetuse jooksul. Nansana asub Kampalast ca 0,5-1h matatu-sõidu kaugusel. UPA kohta saate rohkem lugeda siit.

Kampala Disabled Initiatives

Kampala Disabled Initiatives on naistegrupp Uganda pealinnas Kampalas. Nad on naised, kes on loonud oma väikese rätsepaettevõtte, et tagada sissetulek endale ja oma lähedastele. Naised on kõik Kampala puuetega laste kooli vilistlased ning nende tooteid saab osta ka Mondo kontorist Telliskivi Loomelinnakus. Rätsepakoda aitasid püstitada vabatahtlikud Kadi Epler ning Liina Viira.
Aadress: Namugoona, Kampala (5 km linnast välja mööda Hoima maanteed)

Uudised

Süüria noored läbivad Eestis välja arendatud digiõpet

09.02.2019

Lääne-Süürias asuvas Latakia linnas on 24 noort lõpetamas Eestis välja arendatud digiõpet. Nii igapäevaoskuseid kui ärilist mõtlemist arendavat digiõppekursust veavad eest Tišreeni ülikooli karjäärikeskus ning Eesti MTÜ Mondo. Oktoobris alanud koolitusprogrammis osalevad 10.–11. klassi noored, kes on Latakiasse liikunud teistest, ebaturvalisematest Süüria linnadest või pärinevad ümberkaudsetest küladest, kus noortel on internetile ja arvutiõppele ligipääs raskendatud.
LOE EDASI