Mondo töötab Ugandas alates 2012. aastast.

Toetame erivajadustega naiste ja noorte toimetulekut. Kampalasse on Mondo toel rajatud liikumispuudega naistele õmblustöökoda-pood Tailoring and Crafts by Kampala Disabled Initiatives ja Kampala lähistel asuvasse NoveBluesky International kooli erivajadustega noorte tootmiskeskus. Toetame erivajadustega inimeste toimetulekut ka Põhja-Ugandas. Vaata meie tegevuspiirkondi ja projekte lähemalt allpoolt.

 

Mondo tegevusi Ugandas on toetanud Eesti Välisministeerium ning era-annetajad. 2018. aastast lähetame piirkonda vabatahtlikke EU AID Volunteers programmi raames.

Puuetega inimeste ja pagulaste toetamine Ugandas

LOE LÄHEMALT

Digitaalsete oskuste programm pagulaslaagrites

LOE LÄHEMALT

Mondo partnerid Ugandas

Kikooba Infant & Primary School

Kikooba on pealinnast 80 km kaugusel asuv küla, mille kogukond kannatas tugevalt 1980. aastate kodusõja ajal. Kool loodi kogukonna initsiatiivina, et pakkuda koolis käimise võimalust orbudele ja vaesete perede lastele. Kooli juures tegusteb käsitööga tegelev naistegrupp eesmärgiga teenida koolile lisasissetulekut. Valmistatud tooted vajavad aga arendamist ning turundamist. 2018. aastal lähetas Mondo Kikooba kooli juurde esimese vabatahtliku.

Kampala Disabled Initiatives

Kampala Disabled Initiatives loodi MTÜ Mondo toel 2014. aasta detsembris õmblustööd ja käsitööd valmistava erivajadustega naiste organisatsioonina. Naiste õmblusoskusi aitas täiendada Eesti disainer Liina Viira, kes arendas välja KDI kottide sarja, millega kohalikul turul eristuda. Samu tooteid müüakse ka Eestis Mondo Poes. 2018. aastal registreeriti KDI 10-liikmelise kogukonna organisatsioonina. Lisaks Mondole müüb KDI oma tooteid Kampala turismipoe ketis ning on saatnud esimesed tellimused Kanadasse. KDI teenib lisatasu pakkudes kohalikele kogukonna liikmetele tasu eest õmbluskoolitusi.

KDI sotsiaalmeedias

Lugoro Tutte Disabled Group

Gulus on meie partneriks Lugoro Tutte Disabled Group. Grupp asutati 2010. aastal, aga aktiivsemalt hakati tegutsema 2017. aasta novembris, kui renditi ühiselt ruumid oma toodete valmistamiseks ja müügiks. Grupis seitse liiget – neist neli erivajadustega. Gulu on pealinnast 340 kilomeetri kaugusel asuv 150 000 elanikuga piirkondlik keskus. Gulu on ka üks neist Uganda põhjaosas asuvatest kogukondadest, mis kannatas 1990ndatel ja 2000ndatel aastatel terrorirühmituse Issanda Vastupanuarmee (LRA) vägivalla all.

Uganda Pioneers Associaton

UPA on 1989. aastal loodud vabatahtlike organisatsioon, mille eesmärgiks on edendada kogukonna põhist arengut, kultuuridevahelist dialoogi ning noorte osalust vabatahtlikus töös. Organisatsiooni peakontor asub Kampala äärelinnas Nansanas ning lisaks ulatuvad organisatsiooni harud seitsmesse Uganda piirkonda. UPA koordineerib ka rahvusvahelisi vabatahtlike töölaagrites töötamiseks või pikaajaliseks teenistuseks. Vabatahtlikele pakutakse teenistuse ajal vajalikku tuge ning kokkuleppel majutuvad vabatahtlikud Nansanas asuvas külalistemajas. MTÜ Mondo vabatahtlikud on seni lähetuse algusperioodil elanud külalistemajas ning kasutanud UPA kui vastuvõtva organisatsiooni tuge kogu lähetuse jooksul. Nansana asub Kampalast ca 0,5-1h matatu-sõidu kaugusel.

UPA kodulehekülg

Uudised

MTÜ Mondo ja Tallinna Ülikool sõlmisid koostööleppe

14.05.2021

Tallinna Ülikool ja MTÜ Mondo sõlmisid vastastikuse koostöö raamleppe. Lepe sedastab, et organisatsioonid teevad koostööd arengukoostöö- ja teavitusprojektide planeerimisel ja elluviimisel, samuti õppetöö ja praktika läbiviimisel. Koostöö Mondo ja TLÜ vahel on tegelikult toimunud juba aastaid, leping annab sellele nüüdsest kindlama raamistiku. Näiteks on MTÜ Mondo koostöös TLÜ ekspertidega kohandanud algselt Eesti jaoks arendatud digipädevuste
LOE EDASI