01.07.23

Mondo parandab kaks Ukraina kooli

Mondo renoveerib kaks Ukraina kooli, et lapsed saaksid uut õppeaastat oma koolimajas alustada.

Täiemahuline sõda Ukrainas on olnud haridusele ränk. Ukraina haridusministeeriumi andmetel on üle 2600 koolihoone saanud kahjustada ning üle 400 hävitatud. Kõige rängemaid kannatusi õppeasutuste kahjustuste ja hävingute poolest on kandnud Mõkolajivi ja Zaporižžja oblastid. 

Mondo parandab koostöös kohaliku partnerorganisatsiooniga Dobrobat Eesti Väliministeeriumi eraldatud 244 050 euro toel nendes piirkondades kaks koolimaja, eesmärgiga lapsed 2023 septembris kooli saata.

Khortitsia Riiklik Akadeemia Zaporižžja oblastis sai tugevalt kannatada raketirünnakus, mis purustas peahoone katuse, kahjustas tugisambaid ning seinu. Praeguse renoveerimisega saab korda akadeemia 170 ruutmeetri suurune korpus. Gümnaasium nr 7 Mõkolajivis (pildil) saab uue katuse. 

Lisaks saavad 56 õpetajat digipädevuste ja psühhosotsiaalse toe koolitusi, et sõja ajal paratamatult toimuvat hübriidõpet kvaliteetsemalt teha. 

Välisministeerium eraldas Ukraina abistamiseks 2023. aastal välisministeeriumi strateegilistele humanitaarabi partneritele kokku 959 650 eurot. Eesmärk on toetada Ukraina elanikke, sisepõgenikke ja pagulasi Gruusias ja Moldovas ning pakkuda võimalikult kiireid ja efektiivseid lahendusi.

Loe Mondo tegevustest Ukrainas ja toeta Mondo haridustegevusi Ukrainas Ma armastan aidata keskkonna kaudu.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Gruusias toimub Eesti eeskujul esimene arvamusfestival

08.09.23

Koostöös Mondoga korraldatud arvamusfestival Tbilisis toob sel laupäeval kokku sajad inimesed Gruusia kodanikuühiskonnast, ametkonnast, eraettevõtetest ja mujalt, et arutleda ühiskonnas oluliste teemade üle.   “Gruusia tulevik on täna lahtine. Ühelt poolt soovib suurem enamus rahvast edasist integreerumist Euroopaga ning riik on esitanud ka ametliku liitumistaotluse Euroopa Liiduga. Teisalt on murettekitav tänase Gruusia valitsuse neutraalne positsioon Venemaa
LOE EDASI
VAATA KÕIKI