14.05.24

Mondo toetab Eesti organisatsioonide kliimateemalisi projekte

Mondo korraldab järgneva nelja aasta jooksul kolm väikerahastusvooru, et toetada Eesti kliima- ja keskkonnateemadega tegelevaid organisatsioone. Esimese sammuna toimuvad 29. mail kell 14.00 Mondos mõttetalgud, et koos taotlusvoore kujundada.

Kõikidel huvitatud organisatsioonidel palume end registreerida selle vormi kaudu. Mõttetalgutel saab osaleda kohapeal Mondos või veebis. 

“Vabaühendused on keskkonnaprobleemide lahendamisel kesksel kohal, kuna nad on hästi kursis kohalike vajadustega ning suudavad väärt algatustele tuule tiibadesse anda. Mõttetalgutel loome avatud ruumi, kus erinevad keskkonnahoiust huvitatud osapooled saavad rahastusvoorude kujundamisel kaasa rääkida ning leida potentsiaalseid koostöökohti” sõnas Mondo projekti NoPlanetB juht Demy Landson. 

Nelja aasta jooksul toimuvate rahastusvoorude kaudu toetab Mondo keskkonnaprojekte kokku 232 500 euroga. Kolme väikerahastusvooru toetuste summad jäävad vahemikku 5000 – 40 000 eurot. “Meil on suurepärane võimalus toetada rahastusega just väiksemaid ja noorte organisatsioone, kellel on innovaatilised ideed, aga ei pruugi olla otsest juurdepääsu Euroopa Liidu rahastusele,” sõnas Landson.

Väikerahastusvoorud korraldab Mondo NoPlanetB projektist, mille eesmärk on julgustada kliimamuutustest tulenevate globaalsete väljakutsete lahendamist kohalikul tasandil kaheksas Euroopa Liidu riigis ning toetada uuenduslike lähenemiste kasutuselevõtmist ja rakendamist valdkonnas. Väikeprojektide sihtrühmaks on eelkõige 15 – 35-aastased noored ning inimesed, kelle teadlikkus ja huvi keskkonna- ning kliimateemadest on madal.

29. mail toimuvatel mõttetalgutel tutvustame projekti ja tulevasi taotlusvoore ning avame muu hulgas, kuidas saavad vabaühendused kliimaeesmärkide täitmisesse panustada, kuidas rakendada väikeprojektides teaduspõhist lähenemist ning millised on koostöövõimalused erinevate osapoolte vahel. Vaata täpsemalt ürituse Facebooki lehelt.

Väikerahastusvoorud toimuvad Euroopa Komisjoni DEAR programmist toetatud rahvusvahelisest projektist, mida Eestis koordineerib Mondo.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo otsib sotsiaalmeedia spetsialisti

23.05.24

Mondo otsib oma tiimi  sotsiaalmeedia spetsialisti, kelle peamiseks ülesandeks on Mondo sotsiaalmeedia kanalite haldamine ning sõnumite seadmine, et lood meie partnerkogukondadest jõuaksid laiema avalikkuseni. Sinu ülesandeks on luua ja toimetada sisu, analüüsida sotsiaalmeedia köögipoole andmeid ja suunata ning korraldada nende põhjal oma tööd. Samuti ootame vajadusel kaasamõtlemist ja panuse andmist Mondo kommunikatsioonitegevustes laiemalt ning kommunikatsioonijuhi
LOE EDASI
VAATA KÕIKI