25.10.13

MTÜ Mondo humanitaarabi suutlikkuse jätkuprojekt oktoober 2013 – märts 2014

Projekti eesmärgiks on kasvatada MTÜ Mondo humanitaarabi andmise pädevust ja valmidust osalemiseks rahvusvahelises humanitaarabi koostöös. Projekt tõstab Mondo võimekust kolmel suunal: 

1) suurendab Mondo humanitaarabi praktilist kogemust töötades kogenud rahvusvahelise organisatsiooni juures; 
2) suurendab Mondo võimekust katastroofi riskide maandamises (Disaster Risk Reduction DRR); 
3) kasvatab koolitatud inimressurssi Eestis. 
Projekti tulemusena on Mondol praktiline missioonikogemus Jordaaniast, valmisolek DRR valdkonna arendamiseks oma arengukoostöö piirkondades. Missioonivalmiks on koolitatud vähemalt 20 Eesti eksperti. Projekti lõppedes saab MTÜ Mondo alustada läbirääkimisi DG ECHO raamlepingu koostamiseks ja taotleda rahastust välisallikatest humanitaarabi eri tsüklite läbiviimiseks.
 
Projektijuht: Kristi Raidma, kristi[at]mondo.org.ee, tel. 372 5698765
Projekti rahastab Eesti Välisministeerium
VM_arengukoostoo_est
VAATA KÕIKI UUDISEID

Puu- ja aedviljade kuivatamine aitab tagada Gruusia haavatavamate kogukondade toidujulgeolekut

18.03.25

Mondo keskkonnaprogrammi osana jõudis mullu sügisel Gruusiasse 36 päikeseenergial toimivat toidukuivatid, mis kohe ka aktiivselt kasutusse pandi. Esimeste kuudega säilitasid kogukonnad juba 474 kilogrammi hooajalisi vilju!  Eesti pere-ettevõtte GlobeDry ehitatud toidukuivatid on osa Mondo projektist, mille raames saavad Mondo partnerkogukonnad Gruusias, Keenias ja Ugandas tuge toiduraiskamise vähendamiseks. Kuivatid aitavad hooajalisi vilju pikemal perioodil säilitada ning
LOE EDASI
VAATA KÕIKI