PROJEKTID

Õiglane kaubandus Eestis

Projekti kestus: jaanuar 2022 – detsember 2023

Projekti rahastaja: Soome õiglase kaubanduse organisatsioon Fairtrade Finland

Õiglase kaubanduse eesmärk vähendada vaesust maailmas toetades mitmekülgselt just haavatavamaid kogukondi ja väiketalunikke läbi inim- ja tööõiguste kaitsmise ning laps- ja orjatöö lõpetamise. Lisaks on oluline pöörata tähelepanu ka keskkonnahoiule ja kliimamuutuste mõju vähendamisele. Mondo on õiglase kaubanduse teemat Eestis eest vedanud juba aastaid ning jätkab sellega peamiselt just haridustöötajaid toetades läbi maailmakool.ee portaali.

Selle projekti eesmärk on tõsta noorte teadlikkust õiglasest kaubandusest ja vastutustundlike otsuste tegemisel. Fookuses on meie ostuotsuste ja globaalse lõuna tooraine kasvatajate vaheliste otseste seoste teadlikustamine. Lisaks õiglaste ja jätkusuutlike tootmis-, kauplemis-, tarnimis- ja tarbimisahelate väärtuse ja keskkonnakaitse ning kliimamuutuste vaheliste seoste selgitamine. 

Läbi selle suureneb noorte vastutustundlike otsuste mõistmine, tegemine ja ka selliste toodete nõudlus ning saadavus Eestis. Kaudselt vähenevad seeläbi vaesusest tulenevad sotsiaalsed ja keskkonnaalased riskid Aafrikas, Aasias ja Ladina-Ameerikas.

Projekti raames korraldatakse õiglase kaubanduse päeva ja õiglase kaubanduse kuud ning pakutakse koostööd, lahendusi ja materjale haridusasutustele ja haridustöötajatele, et aidata teemat igapäevasele tööle lähemale tuua.

Kontakt:
Maria Sakarias
maria@mondo.org.ee