22.03.09

Märtsis 2009 saab alguse MTÜ Mondo arengukoostöö kaasamisprojekt: “Kingitus lähedasele – abi kaugele”

Käesoleva projekti abil saavad Eesti inimesed senini puudunud praktilise võimaluse arengumaade abistamiseks. Projekt arendab välja arengumaade laste hariduse toetusskeemi ja eetiliste kingituste süsteemi, mille abil saavad Eesti inimesed tõsta teadlikkust haridusprobleemidest ja naiste olukorrast maailma eri paigus, samuti otse osaleda arenguprojektides. 

Emadepäeval 10.mail 2009. aastal tutvustame avalikkusele arengumaade laste hariduse toetusskeemi, mis saab olema internetipõhine. Avaüritusel pöörame inimeste tähelepanu sellele, et kui Eestis on igal lapsel võimalus tasuta haridusele, siis üle maailma on 75 miljonit last, kellel puudub võimalus omandada isegi algharidus. Esimest korda saab Eesti inimene otse mõjutada ülemaailmset hariduse kättesaadavuse probleemi ja toetada lapsi, kelle elu saab lihtsamaks teha püsivate annetuste abil. MTÜ Mondo partneriks on organisatsioon Lääne-Aafrikast, kes toetab laste õpinguid Ghana põhjaosas. Meie eesmärk on avada veebileht, kus on üleval põhjalik info haridusprobleemidest, laste eluolust, vaesuse vähendamise kavadest jne Ghanas ja mujal Aafrikas, samas on otselink annetuste tegemiseks konkreetsete laste haridustee toetamiseks Ghanas.

Projekti teine osa saab avalikuks rahvusvahelisel vaesuse likvideerimise päeval, 17. oktoobril 2009, mil avame sama veebilehe teise osa, mille kaudu saad teha kingituse oma sõbrale, pereliikmele või kallimale sedasi, et jätad asjad poest ostmata ja annetad raha inimestele arenguriikides, kellel on seda väga vaja. Annetuse tegemise eest saad sina kaardi, mille kingid sõbrale või armsamale. Kaardilt saab sõber lugeda, millist projekti millises riigis tema sünnipäevakingitus toetab. Alustame lesknaiste toetamise projektiga Lääne-Aafrikas Ghanas Kongo külas, kus tegutseb meie jaoks usaldusväärne partner. Nii saame olla kindlad, et abi jõuab õigete inimesteni.

Projekti käigus 2009. aasta jooksul teeme koostööd Jaan Tõnissoni Instituudi maailmahariduse projektidega, Arengukoostöö Ümarlaua (AKÜ) maailmapäeva projektiga, GLEN vabatahtlike projektiga, Humana Eesti projektiga Solidaarne Kool ja mitme teise organisatsiooniga.

Projekti koordinaator Aire Nurm on elanud ja töötanud Indias ja Lõuna-Aafrika Vabariigis, lõpetab 2009. aastal Tallinna Ülikoolis Lastekaitse magistriõpingud. Viimased kaks aastat on Aire töötanud SOS Lasteküla Eesti Ühingus tegevdirektori asetäitjana. Aire põhihuvi on laste õiguste kaitse Eestis ja mujal maailmas, eelkõige arengumaades.

Projekti toetab SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Kontakt: Aire Nurm 52 12 881 aire.nurm@mondo.org.ee

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo otsib sotsiaalmeedia spetsialisti

23.05.24

Mondo otsib oma tiimi  sotsiaalmeedia spetsialisti, kelle peamiseks ülesandeks on Mondo sotsiaalmeedia kanalite haldamine ning sõnumite seadmine, et lood meie partnerkogukondadest jõuaksid laiema avalikkuseni. Sinu ülesandeks on luua ja toimetada sisu, analüüsida sotsiaalmeedia köögipoole andmeid ja suunata ning korraldada nende põhjal oma tööd. Samuti ootame vajadusel kaasamõtlemist ja panuse andmist Mondo kommunikatsioonitegevustes laiemalt ning kommunikatsioonijuhi
LOE EDASI
VAATA KÕIKI