10.02.23

Mondo kogub annetusi Türgi ja Süüria maavärinas kannatanute toetuseks

Türgit ja Süüriat 6. veebruaril tabanud maavärinad on nõudnud kümneid tuhandeid inimelusid ning tagajärjed puudutavad veel miljoneid. Mondo avab maavärina tekitatud humanitaarkriisi leevendamiseks ja kannatanute abistamiseks annetuskampaania. 

Annetada saab

  • ülekandega MTÜ Mondo annetuskontole SEB Pank, IBAN: EE491010220099409013, selgituseks “Maavärin”;
  • Mondo PayPali kaudu siin lingil;
  • GoGetFunding keskkonnas;
  • Toeta.me keskkonnas;
  • pangalingiga MTÜ Mondo annetuskontole:

“Olukord Türgis ja Süürias on väga raske. Maavärinas kõige tugevamini pihta saanud piirkonnad on juba niigi kannatada saanud sõja ja sundrände tõttu, tänane häving on seetõttu veelgi võimendatud. Ka abiandjate ligipääs linnades on keeruline, kuna kohati on lausa pooled hooned linnades hävinenud. Lisaks on piirkonnas talv, inimesed on jäänud ilma oma kodudest. Miljonid inimesed vajavad peavarju, sooje riideid, toitu, meditsiini – absoluutselt kõike. Praegu keskendatakse inimelude päästmisele rusude alt, samas vajavad ka ellujäänud igakülgset abi,” ütles Mondo Lähis-Ida ekspert Kristi Ockba. 

Mondo toetab kogutud annetustega abivajajaid Türgis ja Süürias, tegutsedes koos oma pikaajaliste partneritega Small Projects Istanbul Türgis ja Finn Church Aid (FCA ehk Soome Kirikuabi) Süürias. “Vajadused piirkonnas on tohutud ja abi pole kaugeltki veel igale poole jõudnud. See kehtib nii Türgi kui Süüria kohta, kus humanitaarabi andmist segavad olulisel määral poliitilised suhted, aga ka tugevalt kahjustatud infrastruktuur. Sellel nädalal on piirkonnas püsinud ka väga külm ilm, mis eeldab kiireloomulist reageerimist. Viimastel aastatel on meie partner FCA asunud tööle ka Süürias ning neil on välja kujunenud usaldusväärne meeskond, võrgustik ning olemas ligipääs piirkondadesse, kuhu tänaseni ei ole abi üldse veel jõudnud,” sõnas Mondo juhatuse liige Triinu Ossinovski. Kuna olukord on muutlik, vajadused väga suured, siis kasutab Mondo annetusi vastavalt sellele, mida piirkonnas hetkel enim vaja on – toidust peavarju, soojade riiete ning esmavajalike hügieenitarveteni.

Mondo on varasemalt toetanud Türgis ja Süürias peamiselt süüria pagulasnaiste toimetulekut ning laste kvaliteetse hariduse kättesaadavust. Mondo on humanitaarkriisides töötanud pea 15 aastat kiireloomulise abi osutajana koostöös kohalike partneritega.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo vabatahtlikud jagavad Tartu Tudengipäevadel oma lugusid

19.04.24

Tartu Tudengipäevadel 27. aprillil jagavad kolm Mondo vabatahtlikku oma lugusid lähetustelt Ghanas, Keenias ja Ugandas. Kolme tunni jooksul kuuleme Eve, Saile ja Marteni tööst käsitööliste, IT klassi või kohalike organisatsioonidega. Sündmus on kõigile tasuta, ent palume registreeruda siin. Üritus toimub eesti- ja ingliskeelsetes jututubades, kus iga vabatahtlik võtab huvilised endaga rändama läbi põnevate lugude kogukonnast.
LOE EDASI
VAATA KÕIKI