01.12.23

Mondo taastas Ukrainas kaks koolimaja

Lisaks koolimajade taastamisele Mõkolaivis ja Zaporižžja oblastis osalesid mõlema kooli õpetajad koolitustel vaimse tervise toetamise ja digiõppe teemadel. 

Sõda on andnud tõsiseid lööke haridusele Ukrainas – 2022 aasta lõpu seisuga on pommitamised kahjustanud 2619 haridusasutust, millest 406 on täielikult hävitatud. Lisaks sellele alustas 2022. aasta septembris vaid kolmandik Ukraina koolidest kontaktõpet, kuna riigi sõjaaja seaduste kohaselt võib õppetöö toimuda vaid hoonetes, kus on varjendid ja neis ka vastav arv kohti õpilastele. Ukraina haridusministeeriumi andmetel kombineerib umbes 1,2 miljonit last online– ja offline õpet.

Sel sügisel taastas Mondo koostöös kohaliku partnerorganisatsiooni Dobrobatiga Mõkolaivi 7. Gümnaasiumi katuse, mis oli saanud Vene raketi tabamuse. Parandamist vajava katuse pind on 1300 m², lisaks paigaldati 158 meetrit katuseplekki ning parandati vihmaveesüsteemid.

Zaporižžjas asuvast Hortitsja (Хортиця) Riikliku Akadeemia hoonest eemaldati esmalt ligi 78 tonni ehitusjäätmeid, millest osa oli tekkinud pärast Venemaa rünnakut. Vabatahtlikud paigaldasid 127 akent ja renoveerisid ühe hoone tiibadest. Tulemuseks on 170 m² lisaruumi õppetööks. 

“Koolimajade taastamine on ülioluline, et õppetöö saaks võimalikult kiiresti seal jätkuda, kui olukord piirkonnas stabiliseerub. Seni tuleb sealsetel õpetajatel noori veebipõhiselt, toetada, rakendades koolituste käigus õpitut,” sõnas projektijuht Viktoria Iškina.

56 õpetajat sai sügisel Mondo digipädevuste ja vaimse tervise koolitustel oskusi ja teadmisi, et paremini toetada nii iseend kui oma õpilasi sõjast tingitud stressiga. Viiepäevased koolitused Kiievis läbis 15 õpetajat Mõkolaivist ja 41 Hortitsjast. Koolitustel keskenduti e-õppe tööriistadele ja oskustele ning psühhosotsiaalsetele meetoditele. 

Koolimajade parandamist ja õpetajate koolitusi hariduse kvaliteedi tõstmiseks sõjaolukorras toetas Eesti Välisministeerium. Vaata projekti kirjeldust Mondo veebis ja pilte koolimajadest Mondo pildipangast.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo toetab põgenikke mitmekülgselt nii Eestis kui partnerriikides

19.06.24

Tänasel rahvusvahelisel pagulaspäeval kutsume üles toetama neid, kes on pidanud põgenema oma kodust vägivalla või tagakiusamise eest.  ÜRO pagulasameti värske raporti järgi on nende inimeste arv kümne aastaga kahekordistunud, ulatudes tänavu 120 miljonini. Kusjuures 40% neist on lapsed ja noored, kelle jaoks see tähendab tihti ka haridustee katkemist. Põgenike arvu kasvatavad nii uued konfliktid kui
LOE EDASI
VAATA KÕIKI