PROJEKTID

Koolide taastamine Ukrainas ja koolitused õpetajatele

Projekti kestus: juuni 2023 – november 2023

Projekti rahastaja: Eesti Välisministeerium

Projekti partner: Dobrobat

Projekti raames taastame kaks kooli Mõkolaivis ja Zaporižžja oblastis ning toetame õpetajaid psühhosotsiaalsete ja digiõppe koolituste kaudu. 

 

Sõda on andnud tõsiseid lööke haridusele Ukrainas – 2022 aasta lõpu seisuga on pommitamised kahjustanud 2619 haridusasutust, millest 406 on täielikult hävitatud. Lisaks sellele alustas 2022. aasta septembris vaid kolmandik Ukraina koolidest kontaktõpet, kuna riigi sõjaaja seaduste kohaselt võib õppetöö toimuda vaid hoonetes, kus on varjendid ja neis ka vastav arv kohti õpilastele. Ukraina haridusministeeriumi andmetel kombineerib umbes 1,2 miljonit last online– ja offline õpet.

 

Projektiga võimaldame juurdepääsu kvaliteetsele haridusele 1880 õpilasele Mõkolaiv ja Zaporižžja oblastites (sh 368 erivajadustega õpilasele), taastades kaks koolihoonet ja pakkudes digipädevuste ja psühhosotsiaalse toe koolitust 56 õpetajale. Projekt on disainitud vastavalt OCHA soovitustele ning keskendub kvaliteetse kombineeritud offline-online õppe võimaldamisele ja kiirendatud õppimisvõimaluste (accelerated learning) loomisele sõjast tugevalt mõjutatud piirkondades.

 

Vaata projekti kokkuvõtet siit ja pilte Mondo pildipangast.

Projektijuht:

Viktoria Iškina

viktoria.iskina (at ) mondo.org.ee