19.04.24

Mondo vabatahtlikud jagavad Tartu Tudengipäevadel oma lugusid

Tartu Tudengipäevadel 27. aprillil jagavad kolm Mondo vabatahtlikku oma lugusid lähetustelt Ghanas, Keenias ja Ugandas. Kolme tunni jooksul kuuleme Eve, Saile ja Marteni tööst käsitööliste, IT klassi või kohalike organisatsioonidega. Sündmus on kõigile tasuta, ent palume registreeruda siin.

Üritus toimub eesti- ja ingliskeelsetes jututubades, kus iga vabatahtlik võtab huvilised endaga rändama läbi põnevate lugude kogukonnast. Mondo on saatnud vabatahtlikke üle maailma alates 2009. aastast ning “Lugusid teelt” pakub platvormi, kus jagada oma kogemusi nende pealtnäha kaugete ja mõistatuslike paikade elust uudishimulike inimestega.

“Pole halba ilma heata ning kasutuse käigus ilmnevad arvutitel üha uued vead, mistõttu käin endiselt nädalas korra-paar arvutid seljakotis Bolgas parandaja juures. Keeruline on õppida trükkimist, kui näiteks tühikeitööta. Suureks takistuseks on ka, et keskusel on momendil 25 arvuti jaoks 10 hiirt,” on näiteks vabatahtlik Marten jaganud oma lähetusest Ghanas Kongo külas, kus ta õpetas lastele digioskuseid.

Kolme loo fookuses on ebavõrduse vähendamine, piiride ületamine ja vabatahtliku teekonna alustamine.

“Lugude jutustamises on peidus suur jõud. See aitab ületada piire ja edendada empaatiat. Kutsun kõiki meie vabatahtlike lugusid kuulama, olenemata sellest, kas oled huvitatud ise vabatahtlikuks minemisest, soovid avardada oma teadmisi eri kultuuridest või oled lihtsalt uudishimulik,” sõnas ürituse korraldaja ja Mondo vabatahtlike projektijuht Hajara Tafida-Isa.

Üritus kuulub Tartu Tudengipäevad 2024 programmi. Vaata lähemalt www.studentdays.ee. Vaata ka ürituse Facebooki lehte. Vabatahtlikud jagavad oma lugusid Tartu Oskar Lutsu Nimelises Linnaraamatukogus.

Mondo vabatahtlike lähetamist rahastab Euroopa Komisjon. Vaata vabu positsioone siit.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo otsib sotsiaalmeedia spetsialisti

23.05.24

Mondo otsib oma tiimi  sotsiaalmeedia spetsialisti, kelle peamiseks ülesandeks on Mondo sotsiaalmeedia kanalite haldamine ning sõnumite seadmine, et lood meie partnerkogukondadest jõuaksid laiema avalikkuseni. Sinu ülesandeks on luua ja toimetada sisu, analüüsida sotsiaalmeedia köögipoole andmeid ja suunata ning korraldada nende põhjal oma tööd. Samuti ootame vajadusel kaasamõtlemist ja panuse andmist Mondo kommunikatsioonitegevustes laiemalt ning kommunikatsioonijuhi
LOE EDASI
VAATA KÕIKI