põll UGANDAST

Vahva Aafrika kangast põll toob särtsu sinu kööki ja on tore kingitus kokandushuvilisele sõbrale!

Uganda noorte erivajadustega naiste valmistatud puuvillakangast põlled sobivad erineva pikkusega inimestele – kaela tagant läbi jooksev kinnituspael on reguleeritav. Vali juurde ka pajalapid või pajakindad ja vahva kingikomplekt on koos nii lapsele kui vanaisale!

 

Materjal: Puuvill

Kangad võivad anda värvi, pese eraldi ja 30 kraadi juures.

 

Iga toode on valminud käsitsi, tihti naiste poolt, kes ei tunne numbreid ega oska käsitseda mõõdulinti. Küll aga panevad nad igasse tootesse hulgaliselt hoolt ja armastust. Loodame, et näete väikseid erinevusi suuruses, mustris ja värvides osana toote võlust!

Osta toode:

Põll Apron Mondo

Hele

Kollane
(Laost otsas)

Punane

Kõik meie Ugandas valminud tooted on tehtud 5 noore naise poolt, kes liiguvad ratastoolis. Nad tegutsevad Kampala Disabled Initiatives nime all ning neile kuulub pood-õmblustöökoda Uganda pealinnas Kampalas, mille rajamist on toetanud MTÜ Mondo ja Eesti Välisministeerium arengukoostöö vahenditest. Pildil on üks KDI õmblejatest, Night Nalwoga (35), kes jäi lapsena lastehalvatuse tõttu ratastooli. Nightile meeldib väga naiste õmblustöökojas töötada, sest õhkkond hea ning on tunne, et “tehakse oma asja”. Night ütleb, et ühistu kaudu on naised õppinud toetama ja usaldama teineteist, tegema kõvasti tööd ja olema iseseisvamad. 2014-2015 aastal käis Kampalas abiks disainer Liina Viira, kes aitas uusi tooteid välja mõelda ja paremaid tootmisvõtteid juurutada – pildil on Night Liina disainitud ja enda õmmeldud Weekender kotiga.