ÜMMARGUNE KORV XL

Kerge ja mugav ümmargune korv on justkui loodud pleedide või ajakirjade hoiustamiseks. Lisaksleiab korv rakendust kodus veel, mahutades köögiviljad, lõngakerad või villased sokid, mis kipuvad muidu ekslema minema.

Mõõdud: kõrgus 24 cm, koos sangaga 41cm, läbimõõt 38-40 cm

 

Korv on naturaalsest veta vera kõrrest ning käsitöö, seega ei ole kahte identset korvi ning pisikesed erinevused annavad korvile vaid isikupära ja unikaalsust.  Väldi pikaajalist kasutamist niisketes tingimustes. Kui korv kaotab vormi, niisuta see kergelt ja taasta kätega algne vorm. Lase hästi ventileeritud ruumis kuivada. Värvid võivad otsese päiksevalguse käes tuhmuda. Ettevaatust – võib anda väikseid pinde!

Osta toode:

50€

Kogus:

Korvipunujate ühistu Yen Pang Basket Weavers sündis Põhja-Ghanas Kongo külas 2014. aastal, mil Mondo pakkus külanaistele võimalust õppida korvipunumist. Algselt 8 naisega mangopuu all alustanud ühistu on tänaseks kasvanud kahekordseks ning Mondo abiga kohandanud endale väikse maja, kus käiakse koos punumas. Punujatest umbes pooled on lesknaised, kelle positsioon ühiskonnas on madal, valdav osa naistest on kirjaoskamatud. Korvide punumine pakub neile olulist lisasissetulekut väikepõllumajanduse kõrval. 2014. aasta sügisel viibis Kongo külas Mondo vabatahtlikuna disainer Triin Kordemets ja aasta hiljem Anne-Liis Leht, kelle koostööst kohalike meistritega on müügilolevad korvid sündinud.