Haridus- ja ettevõtlustegevused Keenias

Viiendat aastat toetab Mondo Lääne-Keenias asuvas Shianda külas naiste eneseabirühmi koondavat kogukonnaorganisatsiooni Western Focus Community Organisation (Wefoco). Koostööd tehakse lisaks HIV/AIDSi tõttu vanemad kaotanud lastele hariduse andmiseks ka põllumajandus- ja ettevõtlusoskuste suurendamiseks.

Paremaid teadmisi ja praktilisi oskusi oleme 2014–2015. aastatel andnud lehma-, kana- ja maisikasvatuses ning mikrorahastuse ja äriplaanide koostamise alal. Esialgsest seemnepanga pilootprojektist alguse saanud ühistegevus vormistati 2015. aastal ametlikult põllumajandusühistuks, mille loomisel oli kandev roll Shiandasse lähetatud Eesti põllumajanduseksperdil Kaie Laanevälil. Ühistul on viis piirkondlikku alaüksust ja 2017. aasta alguses üle 300 liikme. Ühistu tegeleb eelkõige tibukasvatusega, mis toimub Mondo poolt soetatud päikesepaneelidel töötavates inkubaatorites

Lisaks põllumajandusele jätkab Mondo kohaliku kogukonna naiste ettevõtlusoskuste toetamist. Mondo abil soetatud kuue õmblusmasinaga õmblevad täiendkoolitust saanud naised igal aastal 110 eestlaste toel koolis käivale lapsele koolivormid. Eesti disaineri Liina Viira alustatud tööd jätkas 2015. aastal õmblustehnoloog ja disainer Kalle Aasamäe, kes aitas ette valmistada kohalike keskkoolide koolvormide hangetes osalemise. Kahe aasta jooksul on võidetud seitsme piirkonnakooli koolivormide hanked, mille abil plaanitakse laiendada ruume ja kaasata veel õmblejaid.

Lisaks põllumajanduseksperdile ja disainerile viibis Shiandas ka Tallinna Tehnikagümnaasiumi õpetaja Tanel Sauna, kes toetas Eesti ja Keenia sõpruskoolide vahelist suhtlust, korraldas õpetajatele täiendkoolituse ja andis erivajadustega lastele koolis järeleaitamistunde.

Mondo on toetanud

20 Ghana ja Keenia kooli

päikesepaneelide, vetsude,
õpikute ja muuga

Loodud põllumajandusühistu

300 liiget

tegelevad kanakasvatusega

Aastal 2017 jätkas

27 Keenia noort

keskkooliõpinguid meie Tarkusefondi toel

Päevikud

Uudised

Eesti aitab Helmandi provintsi keskhaiglat Afganistanis ligi 3 miljoniga

08.09.2008

Välisministeerium toetab Afganistani Helmandi provintsi keskhaiglale Bost Hospital meditsiinilise varustuse soetamist 2 943 213 krooniga. Projekti rahastatakse välisministeeriumi eelarvest arengu- ja humanitaarabiks ettenähtud vahenditest. Afganistan on üks maailma vaesemaid riike, mille ülesehituse õnnestumiseks on hädavajalik tihe koostöö ka meditsiinivaldkonnas. „Helmandi provintsi keskhaigla toetamine parandab arstiabi kättesaadavust sealsetele elanikele,” ütles välisminister Urmas Paet. Välisminister lisas, et
LOE EDASI