Mondo on Türgis töötanud alates 2016. aastast.

Türgis on kõige suurem arv Süüria pagulasi, kokku üle 3,4 miljoni registreeritud pagulase. 90% neist elab väljaspool pagulaslaagreid. Üle 40% kooliealistest lastest ei käi koolis. Need noored vajavad ligipääsu kutsekoolitustele, keeletundidele ja kõrgharidusele. Olulised on järeleaitamistunnid, mis aitaks noortel kooli tagasi pöörduda. Olukorra teeb veelgi keerulisemaks keelte erinevus, mille tõttu laste haridus kannatab. Paljud lapsed ja teismelised ei ole koolis üldse käinud või on koolist eemal olnud enam kui 4 aastat. Seetõttu on kiiresti vaja mitteformaalseid ja formaalseid haridusprogramme, mis kiirendaks laste kooli tagasipöördumist või kutseoskuste omandamist.

 

Mondo partner Türgis on hariduskeskus Small Projects Istanbul (SPI).

Keskust kasutavad sajad linnas elavad Süüria pagulaspered türgi ja inglise keele kursusteks ja sissetulekut toova käsitööga tegelemiseks. Lisaks saadab Mondo SPI keskusesse vabatahtlikke, et toetada sealset tegevust ja tõsta nende pädevust töötamisel pagulastega Eestis. Kokku on Mondolt tuge saanud üle 500 Türgis elava pagulase.

 

Mondo tööd Türgis toetavad Eesti Välisministeerium ja Euroopa Komisjon.

Türgi Mondo

Sotsiaalne ettevõtlus Türgis

Aktiivsed projektid Türgis

oktoober 2020 – august 2021

Uudised

Mondo kutsub külla: Vanasõnad kõrvuti

22.09.2021

29. septembril kell 18-20 toimub üritus sarjast “Mondo kutsub külla”. Esitleme uut näitust ja raamatut “Wisdom of Words” ehk “Vanasõnad kõrvuti”. Üritus toimub Mondo maailmahariduskeskuses, Telliskivi Loomelinnakus. Tutvustame Anna Lindh Foundationit ja räägime koostööst Liibanoni ja Türgi partnerite ning Eesti koolidega – Narva Pähklimäe Gümnaasium, Viimsi kool, Tarvastu Gümnaasium, Tallinna Kunstigümnaasium ja Tallinna 32. Keskkool.
LOE EDASI