Kits Ghana lesknaistele

Selle kingiga panustad Mondo Naistefondi, mille kaudu toetame Ghana naiste majanduslikku toimetulekut.

Mondo kingib kitsi kolmeliikmelistele naistegruppidele Kongo külas, Põhja-Ghanas. Kitsetalled jagatakse omavahel nii, et kõik saaksid endale emase looma järglaste soetamiseks.

Sahaara lõunapiiril asuvas Kongo külas on loomad oluline sissetulekuallikas lesknaistele kuiva perioodi lõpus. Kui toitu napib, saavad naised turul müüa koduloomade ja -lindude poegi ning teenida lisaraha toidu ostmiseks.

 

Mondo Naistefondi võid teha ka lihtsalt annetuse, millega toetad naiste toimetulekut ja ettevõtlust Mondo partnerriikides. Loe lähemalt siit. 

Osta toode:

20€

Kogus:

Angelina Aweene on lesknaine, kes pärast kukkumist haokorjamisel ei saa enam põlluharimisega hakkama. Mondo vahendusel sai ta endale kitse, kelle nimeks Hubert.  Huberti talled sai endale teine abi vajav lesknaine Kongos. Kitsed on kohalikele naistele säästukonto eest, eriti kuival perioodi, kui sissetulekuid põllupidamisest napib ja raske on tervele perele toit lauale tuua.

Augustis 2019 kutsusime eestlasi üles annetama Ghana lesknaistele kitsi ning ühtlasi neile ka nime panema. Kokku sai kampaania raames üle antud 45 “ristitud” kitse. Suur tänu kõikidele annetajalele! Video autor: Mondo vabatahtlik Ghanas Silja Mall.

85% rahast läheb otse abivajajateni

Loe kuidas Mondo Ghanas kohalikku kogukonda aitab.