Oleme Ghanas töötanud alates aastast 2009.

Koos kohaliku partnerorganisatsiooni ja haridusametiga töötame Põhja-Ghana Nabdami piirkonnas asuvas Kongo külas. Toetame piirkonna laste põhi- ja gümnaasiumiharidust, aitame tõsta kohalike koolide haridustaset ja koolikeskkonna kvaliteeti. Töötame naiste parema tervise ja iseseisvama toimetuleku nimel.  Esimestel tegevusaastatel toetasime lesknaiste gruppe kitsedega jm põllumajandustarvikutega. Nüüdseks tegutsevad piirkonnas ettevõtlike naiste sheavõi– ja korvipunumisühistud, mis annavad suuremat majanduslikku kindlustunnet rohkem kui 300 naisele. Kongo küla arengusse on panustanud paljud ekspertidest vabatahtlikud sh õpetajad, disainerid, medõed ja ämmaemandad.  Vaata meie tegevuspiirkondi ja projekte lähemalt allpoolt.

 

Mondo tegevusi Ghanas on toetanud Eesti Välisministeerium ning era-annetajad. 2018. aastast lähetame piirkonda vabatahtlikke eksperte EU AID Volunteers programmi raames.

Eestlaste annetuste toel on

600 Ghana lesknaist

saanud endale kitse

Aastal 2016 valmis

7200 kg sheavõid

Mondo abil rajatud tootmisühistus Ghanas

Aastal 2016 jätkas

38 Ghana noort

keskkooliõpinguid meie Tarkusefondi toel

Nabdami piirkonna

14 koolil

on sõpruskool Eestist

Sügisel 2016 läks kooli

121 Ghana põhikoolilast

meie era-annetajate toel

Haridustegevused ja naiste jõustamine Ghanas

LOE LÄHEMALT

Mondo partnerid Ghanas

Kongo Community Development Association (KoCDA)

Mondo partner Ghanas on kohalik kogukonnaorganisatsioon KoCDA, kes kontrollib Mondo toetusprogrammis olevate laste kooliskäimist, jagab iga-aastaseid koolitoetusi ja edendab kohalikku ettevõtlust. KoCDA pakub vabatahtlikele ekspertidele sisseelamiskoolitust ja toetab neid kogu lähetuse jooksul. KoCDA juht on Victor More (pildil), kes on ühtlasi ka Kongo küla põhikoolide juhtkonna liige.

Ghana haridusamet (Ghana Education Service – GES)

Ghana haridusameti ülesandeks on korraldada kohalike koolide tööd. Riiklikke vahendeid ametil napib, sest info liigub pealinna Accra ja põhja piirkonna vahel aeglaselt ja laste arv nõuab uute koolide rajamist. Haridusameti abil saab Mondo täpsemalt kaardistada kohalike koolide vajadusi ja vahendada Eestis kogutud toetusi efektiivselt ja läbipaistvalt. Samuti aitab haridusamet lihtsustada Eesti ja Ghana sõpruskoolide vahelist suhtlust.  Koolitoetuste jagamist ja sõpruskoolide suhtlust korraldab ja koordineerib hr. Francis Sapaat (pildil).

Aktiivsed projektid Ghanas

Uudised

Vabatahtlikuna Ghanas: „Tegu on elumuutva kogemusega“

18.05.2020

Vaadates „Terevisiooni“ saadet, märkasin kõnelemas väga tuttavat noormeest. Mälusopis sobrades jõudsin oma majanaabri Janekini. Saates oli juttu vabatahtlike tegemistest Ghanas ja Janek oli just lisanud, et läheb peagi tagasi. Ei teadnud veel siis keegi, et tagasisõidu takistuseks saab olema koroonaviiruse epideemia. Vabatahtlike tööd koordineerib MTÜ Mondo, mille juhatuse liikmete hulgast leiab veel teisegi Turba noore Diana
LOE EDASI