Ostukott UGANDAST

Uganda käsitööliste valmistatud muhedates aafrika mustrites  ostukotid mahutavad väiksemad ostud, ent sobivad ka igapäevaseks sülearvuti, raamatute ja vahetusjalatsite kaasaskandmiseks.

Sangad on parasjagu nii pikad, et kotti saab kanda nii üle õla kui ka käe otsas. Sees on väike lukuta sisetasku, kus saad eraldi hoida võtmeid või telefoni. Küljeõmbluse vahele on õmmeldud väike mustast tekstiilist etikett Mondo logoga.

Ostuga toetad lisaks Uganda naiste ettevõtlusele ka loodussõbralikku elustiili, vähendades kilekottide tarbimist. Hea sulle, hea loodusele, hea Uganda külanaistele!

 

Muster 1 puhul võib heleda ovaali asukoht kotil varieeruda.

 

Mõõdud: 38×42 cm, rihma pikkus 66 cm

Materjalid: Puuvill.

Kangad võivad anda värvi, pese eraldi ja 30 kraadi juures.

 

Iga toode on valminud käsitsi, tihti naiste poolt, kes ei tunne numbreid ega oska käsitseda mõõdulinti. Küll aga panevad nad igasse tootesse hulgaliselt hoolt ja armastust. Loodame, et näete väikseid erinevusi suuruses, mustris ja värvides osana toote võlust!

Osta toode:

Muster 1

Muster 2

Muster 3

Muster 4
(Laost otsas)

Muster 5
(Laost otsas)

Muster 6
(Laost otsas)

Muster 7
(Laost otsas)

Muster 8

Muster 9

Muster 10

Muster 11
(Laost otsas)

Muster 12
(Laost otsas)

Muster 13

Kõik meie Ugandas valminud tooted on tehtud 10 noore naise poolt, kes liiguvad ratastoolis. Nad tegutsevad Kampala Disabled Initiatives nime all ning neile kuulub pood-õmblustöökoda Uganda pealinnas Kampalas, mille rajamist on toetanud MTÜ Mondo ja Eesti arenguabi. Pildil on üks KDI õmblejatest, Night Nalwoga (35), kes jäi lapsena lastehalvatuse tõttu ratastooli. Nightile meeldib väga naiste õmblustöökojas töötada, sest õhkkond hea ning on tunne, et “tehakse oma asja”. Night ütleb, et ühistu kaudu on naised õppinud toetama ja usaldama teineteist, tegema kõvasti tööd ja olema iseseisvamad. 2014-2015 aastal käis Kampalas abiks disainer Liina Viira, kes aitas uusi tooteid välja mõelda ja paremaid tootmisvõtteid juurutada – pildil on Night Liina disainitud ja enda õmmeldud Weekender kotiga.